Ödül Turan

0

Ödül Turan 2019 yılında Benimle Söyle isimli şarkı yarışma programına dahil olmuştur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hakkında merak edilenler, müzik hayatı ve biyografisi.

1979 yılının Aralık ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen Ödül Turan .. burcudur. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe olmuş ve şarkı söylemeye başlamıştır. Hatta henüz 8 yaşında iken banyo da duş başlığını mikrofon yaparak şarkılar mırıldanmış ve seslendirmeye başlamıştır. Profesyonel müzik dünyasına, sahneye ilk olarak 2001 yılında Eskişehir’de adım atmıştır.

Eskişehir’e üniversite eğitimi için 1997 yılında gitmiş, o tarihe kadar yaşantısını Ankara’da sürdürmüştür. Eskişehir’de İktisat bölümünde eğitim aldığı dönemde müzik dünyasına giriş yaparak sahne almaya başlamıştır. Mezuniyetine kadar da bir çok mekanda sahne almış, mezun olduktan sonra bir çok ilde, (Ankara, Samsun, Eskişehir, İstanbul, Bodrum) seyahat etmiş ve sahne hayatını sürdürmüştür. Yine o dönemde farklı müzisyenler ile tanışmış, birlikte çalışmıştır.

2009 senesinde ise Funk Alaturka ile tanışmış ve Funk Alaturka performanslarından birisi ile keşfedilmiştir. 20 Temmuz 2012 tarihinde kendi ismini taşıyan ilk maxi single çalışmalarının kayıtlarına başlamıştır. 2013 yılının Ocak ayında ise Ödül isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

Mehmet Özçırpan ile evlidir ve bu evliliğinden Arden isminde bir oğlu vardır.


İlginizi Çekebilir :   Güneş Şensoy

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz