Nicki Minaj

Nicki Minaj hakkında merak edilen soruların cevapları. Müzik hayatı, kariyeri ve kısaca biyografi bilgileri.

1982 doğumlu sanatçı, oyuncu ve söz yazarı Nicki Minaj Trinidad ve Tobago’da dünyaya gelmiştir. Amerika vatandaşlığına sahiptir.

Babası Robert Maraj, annesi ise Carol Maraj’dır. Üç kardeş olan sanatçı beş yaşına kadar büyükannesinin yanında kalmış, daha sonra ailesi ile birlikte New York’a taşınmıştır. Babasının sorunlu biri olduğunu sıkça dile getiren Minaj, alkol ve uyuşturu kullandığını belirttiğini babası nedeni ile zor bir çocukluk dönemi geçirmiştir.

Clarence Witherspoon School ve Elizabeth Blackwell Middle School’da eğitim görmüş ve klarnet çalmayı öğrenmiş ardından LaGuardia High School’dan mezun olmuştur.

Tiyatro geçmişide olan Nicki Minaj bir dönem garsonluk ve benzeri bir çok işte çalışmış ancak sert ve katı tavırları nedeni ile her defasında çalıştığı işyerlerinden kovulmuştur.

Nicki Minaj 1

2007 senesinde ise yayınladığı mixtape ile dikkatleri üzerine çekmiş, 2008 yılında Be Şirketi tarafından kayıtları yayınlanmış aynı sene Underground Müzik Ödüllerinde Yılın En İyi Kadın Sanatçısı ödülünün sahibi olmuştur.

Özellikle taktığı perukları, giyim tarzı, rap tarzı hızlı seslendirdiği şarkıları ile kendine has bir tavır ortaya koymuştur. Bugüne kadar bir çok kez Amerikan Müzik ödülü, MTV Müzik Ödülü ve Bilboard Müzik ödüllerinin sahibi olmuştur.

Steven Universe, The Other Woman ve Barbershop isimli projelerde rol almış ayrıca Buz Devri Kıtalar Ayrılıyor sinema filminde Steffie karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

2010 yılında Pink Friday, 2012 yılında Pink Friday:Roman Reloaded ve 2014 yılında The Pinkprint isimli albümlere imzasını atmıştır.

Nicki Minaj’ın vücut ölçüleri 102-71-114 cm’dir. Boyu 1.57, kilosu ise 62’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz