Murat Özer

Murat Özer Akşam Gazetesi Yazarı. A Haber, TRT Haber ve daha bir çok televizyon kanalında katıldığı canlı yayın programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Özer Kimdir?

Murat Özer gazeteci, yazar, sanat tarihçisi, araştırmacı, İMKANDER Genel Başkanı. İMKANDER İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği olarak ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılamakta, eğitim desteği vermekte, ayrıca sağlık yardımları sağlamaktadır.

Murat Özer Nereli?

Murat Özer İstanbul doğumludur. Aslen baba tarafından nereli olduğu bilgisi araştırılmaktadır.

Murat Özer Kaç Yaşında?

Murat Özer 47 yaşındadır. Doğum tarihi 1976, doğum yeri İstanbul’dur.
murat ozer4
İstanbul Pertevniyal Lisesi’nde eğitim görmüştür. Ardından 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Osmanlı Kervansaraylarında Sosyal Hayat” başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

Türkiye’deki çeşitli gazete ve dergilerde Kültür Tarihi, Sanat Tarihi ve Uluslararası İlişkiler alanlarında makaleleri yayınlanmıştır.

1994 senesinde Beklenen Vakit Gazetesi’nde muhabir olarak gazetecilik mesleğine adım atmıştır. 28 Şubat Darbesininin ardından gelen baskılar nedeniyle, Haftalık Selam Gazetesi’nde yaptığı Kültür Sanat Editörlüğü görevini bırakmak zorunda kalmıştır.

İnsan hakları alanında bir çok faaliyetlerde bulunan Özer, 2009’dan bu yana mücadelesini sürdürmektedir. Ulusal ve uluslar arası kongrelerde mülteci sorunu, muhacirlerin sosyal hayata adaptasyonu, Orta Asya ve Kafkasya’da insan hakları ihlalleri gibi konularda tebliğler sunmuştur.

2011 senesinden beri, insan hakları ve insani yardım örgütü İMKANDER’in Genel Başkanlığı görevini üstlenmektedir. Diriliş Postası adlı gazetede köşe yazarlığı yapan Özer, özellikle ekranlarda mülteciler hakkında yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

24 Tv’de Esas Mesele isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

Resmi instagram hesabı @muratozer.ist ‘dir. Ayrıca @muratozeristanbul youtube kanalında paylaşımlarını sürdürmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz