Murat Çimen

0

Murat Çimen TRT Spor ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, biyografi ve hayatı.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Murat Çimen Kimdir?

Murat Çimen spor spikeri, sunucu. Mesleki kariyerine 1997 yılında Kanal A bünyesinde adım atmıştır. Yine Kanal A bünyesine 2017 senesine kadar Spor Müdürü olarak çalışmalar da bulunmuştur.

2008 yılında TRT ile yolları kesişen Çimen, dış hizmet alımı şeklinde dışarıdan spikerlik yapmıştır. 2017 yılında Kanal A’dan ayrılmış ve 2020 yılında tam zamanlı olarak TRT ‘de çalışmaya başlamıştır. Ancak 2008 yılından bu yana TRT ‘de çalıştığını da söyleyebiliriz.

Murat Çimen Nereli?

Murat Çimen Kayseri’lidir. Aslen Kayseri, doğma büyüme ise Ankara.

Küçüklüğünden beri Beşiktaş’lı olduğunu ancak hem mesleği açısından, hem de gönül vermek açısından Ankaragücü’nün de ilk sırada olduğunu dile getirmiştir.
murat cimen6
Futbol dışında en fazla güreş sporuna değer vermekte, bunun sebebinin ise ata sporumuz olması diye açıklık getirmiştir. Meslek açısından ise Boks. Ayrıca son dönemde Busenaz Sürmeli’nin Olimpiyat Şampiyonu olması ile de büyük bir gurur yaşamıştır.

10 yıldan fazla bir süre TRT Spor’da maç anlatmıştır. 2 Ocak 2020 tarihinde ise TRT ‘de tam zamanlı spor spikeri ve sunucu olarak çalışmaya başlamıştır. Fuat Çapa ve Erhan Seven’in de katılım sağladığı spor programını sunmaya devam ediyor.

Henüz kaç yaşında, doğum tarihi gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. Resmi instagram hesabı @muratcimeenn ‘dir. Resmi twitter hesabı ise @MEkremCimen ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz