Muhlis Asan

0

Muhlis Asan rol aldığı bir çok sinema dizi ve tiyatro oyunu ile hatırlanmaktadır. Usta sanatçı hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Muhlis Asan Kimdir?

Muhlis Asan oyuncu, tiyatrocu. Uzun yıllar rol aldığı bir çok proje ile başarılı bir kariyere sahip olmuştur. İlk profesyonel oyunculuk kariyerine 1976 senesinde 18 yaşında iken Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu bünyesinde adım atmıştır.

Muhlis Asan Nereli?

Muhlis Asan Iğdır’lıdır. Aslen Iğdır doğumlu olan ünlü isim sinema ve diziler dışında bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

Muhlis Asan Ölümü

Muhlis Asan 16 Ocak 2023 tarihinde Unutma Bizi isimli tiyatro oyununun galasında rahatsızlanarak evine gitmiştir. Ardından hastaneye kaldırılan usta sanatçının 7 dakika kalbi durmuş, ardından önlem amaçlı yoğun bakıma alınarak uyutulmuştur. 40 gün sonra uyandırılan Asan, 40 günlük çabaya rağmen kurtarılamamıştır.

25 Şubat 2023 tarihinde 65 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Hamdi Ne Umdu Ne Buldu, Halkın Gücü, Deprem ve Zulüm gibi oyunların yanı sıra 1982 ve 1986 yılları arasında Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda Alman Gelin ve Yıl 1921 oyunlarında sahne almıştır. Zafer Diper’e ait Bizim Tiyatro’da ise Woyzeck Oyunu, Müjdat Gezen’le Gırgıriye Müzikali, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, Ne Yazıkki Namuslu ve Sarı Çizmeli Oyunları’nda da rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz