Müfit Aytekin

Müfit Aytekin Atölye olarak ta hizmet vermeye devam etmektedir. Usta oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen sorulara cevaplar. Oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Müfit Aytekin Kimdir?

Müfit Aytekin oyuncu, tiyatrocu ve oyuncu koçluğu yapmaktadır. Uzun süredir oyunculuk dünyasında başarılı kariyerinin yanı sıra hizmetlerini sürdürmektedir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitmen olarak çalışmalara başlamış, 2002 yılından bu yana bir çok sinema ve dizi de rol almış ayrıca oyuncu koçluğu yapmıştır.

Müfit Aytekin Nereli?

Müfit Aytekin aslen Artvin’lidir. 1972 yılının Şubat ayında Artvin’de doğmuştur.

Kendisine ait ve kendi ismi ile bir atölyesi bulunuyor. Atölye web sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.mufitaytekinatolye.com

Atölye’de, bilgi birikimini ve deneyimini oyunculara ve oyuncu adaylarına sunmakta. Yeni oyuncu ve oyuncu adaylarına, kendi yolculuklarını kolay bir şekilde planlayıp yönetebilecekleri, yaptıkları çalışmalardan verim alabilecekleri, zaman, enerji ve emek kaybını önleyebilecekleri çalışma programları sunmakta. Ses, nefes, diksiyon, doğaçlama, beden kullanımı, temel oyunculuk gibi sahne ve kamera önü eğitimler verilmekte.

Müfit Aytekin Evlimi? Eşi Kim?

Müfit Aytekin Merve Girgin ile evlidir. 2012 yılında evlenmiştir. Eşi Merve Girgin, yönetmen ve senaristtir. Bir çok projede danışman, yapım sorumlusu ve yönetmen yardımcısı olarak görev almıştır. Usta oyuncunun bu evliliğinden Asya isminde bir kızı, Atlas isminde de bir oğlu vardır.

Ekranseverler tarafından özellikle rol aldığı Takva, Aşk Geliyorum Demez ve Hokkabaz gibi filmler ile hatırlanmaktadır.

Geçmişten günümüze, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Zeynep Oral ve Batuhan Karacakaya gibi bir çok başarılı oyuncuyu kamera önüne hazırlayan isimdir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @mufitaytekin ‘dir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Yol Ayrımı: Hadi Baba Gene Yap 2013
Çıplak Gerçek 2012
Adım Bayram Bayram 2011
Aşk Geliyorum Demez 2009
Hayatın Tuzu 2008
Zeynep’in Sekiz Günü 2007
Hokkabaz 2006
Takva 2006

Tiyatro Oyunları:

Dogville / Chuck
Güneş Çocuklar / Zayıf Bir Adam / Yönetmen Yardımcısı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz