Mina Derman

Mina Derman hem oyunculuğu, hem de güzelliği ile ekranların dikkat çeken isimlerinden birisidir. Hakkında ise boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı gibi sorular merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Mina Derman koç burcudur, boyu 1.73 cm, kilosu ise 57’dir.

Henüz ilkokul döneminde iken, oyunculuk başta olmak üzere, sanatın neredeyse her alanına olan ilgisi ailesi ve öğretmenleri tarafından fark edilmiştir. Bu nedenle kendisini hem ailesi, hem de eğitmenleri bu yönde eğitim alması yönünde hazırlamışlardır.

Ortaokul ve Lise döneminde ise drama, dans, koro ve görsel sanatlar bölümlerinde faaliyetlerde yer almış, okul ile birlikte 3 sene portfolio hazırlık için özel ders alarak, yurt dışında bir çok üniversiteden kabul almıştır. 2019 senesinde özel bir oyunculuk kursunda yer almıştır. MEF Okulları’ndan mezun olan başarılı isim, Arif Pişkin‘den oyunculuk dersleri almıştır.

En son İtalya Milano Naba Academy’e üniversite eğitimi için başvurduğu ve kabul gördüğü belirtilmektedir.

Mina Derman oynadığı diziler;

Günümüzde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Bir Annenin Günahı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Daha önce ilk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan İncir Ağacı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. İncir Ağacı dizisinde İnci karakterini canlandırmıştır.

AG Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren güzel isim, gelecek yıllarda uzun seneler bir çok başarılı projenin başrol kadın oyuncusu olabileceği yönünde oyunculuk kariyerini emin adımlarla tırmanmaktadır. Güzel isim oyunculuğun yanı sıra yüzme ve kayak gibi sporlarla da içli dışlıdır, son olarak koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu bilgisini de sizlere aktarabiliriz.

Henüz baba tarafından aslen nereli olduğu ve sevgilisi var mı? varsa kim gibi soruların cevaplarına ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz