Mevra Ustaoğlu

Mevra Ustaoğlu hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Samsun’lu olan Mevra Ustaoğlu’nun 36 yaşında olduğu bilinmektedir. Haliç Üniversitesi Konservatvuar Tiyatro Bölümünden ayrıca Haliç Üniversitesi Sosyal bilimler Ana Sanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi’nde de okuyan Ustaoğlu Haliç Üniversitesi’nde Akademisyen olarak görev almaktadır.

2012 yılında TRT1’de yayınlanan “Seksenler” adlı dizide Vildan karakterine hayat vermiş ve başarılı olmuştur. 2015 senesinde “Cadılar” adlı tiyatro oyununda da görev almıştır.

Senaryosunu Bilal Akçay’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Nuri Yıldız’ın oturduğu “Sabit Kanca: Son Soru” filminde de rol almıştır. Yapımını Filmod Prodüksiyon’un yaptığı ve başrolünü İsmail Baki Tuncer’in üstlendiği “Sabit Kanca: Son Soru”nun oyuncu kadrosunda Mevra Ustaoğlu ile birlikte Fırat Sobutay, Zerrin Sümer, Metin Yıldız, Hilmi Erdem, Alay Cihan, Barbaros Dikmen, Hakan Çankaya, Murat Özsoy, Nuran Tuncer, Bensu Begovic, Tevfik İnceoğlu, Volkan Kantoğlu, Hülya Diken gibi pek çok isim yer alıyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz