Metin Uslu

0

Metin Uslu Müzik yapımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ünlü isim hakkında müzik severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Metin Uslu Kimdir?

Metin Uslu Müzik yapımcısı, prodüktör ve dj. 1995 yılının ocak ayında İstanbul Büyükçekmecede dünyaya gelmiştir. Ortaokul eğitiminin ardından genç yaşında iş hayatına atılmıştır. Çok küçük yaşlarda müziğe ilgi duymuş, bir Dj ile tanıştıktan sonra ise hayatına tamamen müzik üzerine yön vermiştir. Uzun bir süre Dj’le müzik yapmış, çeşitli gece kulüp’lerinde canlı performans sergilemiştir.

2012 yılında Kürtçe ve Türkçe müziğine ilgi duymaya başlayan Uslu, daha sonra Kürtçe ve Türkçe projeler yapmaya başlamıştır. Yapmış olduğu çalışmalar kısa süre içinde milyonlarca müzik severlere ulaşmış, sevilmiş ve büyük beğeni almıştır. Kürtçe ve Türkçe Şarkıları Remix yapıp yayınlamaya başlayan başarılı isim, şu an birden fazla albümü tüm dijital platformlarda yayında müzikseverlerin dinletisindedir.

2018 yılında Metin Uslu Production adı altında Plak Şirketi kurmuştur. 2020 yılında Roza Music Studio’yu açmış, şu an Studio Aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Roza Production olarak Plak Şirketini kuran Uslu, çeşitli sanatçılara Single albüm çalışması yapmıştır.

Günümüzde ise Yapımcı – Dj – Prodüktör olarak kariyerini sürdürmekte, ve adını büyük kitlelere duyurmayı başaran bir isim olmuştur.

Metin Uslu Nereli?

Metin Uslu aslen Muş’ludur. Ancak doğma büyüme İstanbul’ludur. Boyu 1.72, burcu oğlak, kilosu ise 85’dir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @metinuslu49 ‘dur. Youtube video kanalı @metinuslu , tiktok hesabı @metinuslu49, Facebook hesabı ise @metinuslu49 ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz