Mesut Aslan

0

Mesut Aslan hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Mesut Aslan, evli ve iki çocuk babasıdır. Aslen Hakkari’li olan başarılı oyuncu, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde doğmuştur.

Eğitim nedeni ile ilkokul 2. sınıfta ailesinden ayrılarak 11 şehirde 15 okulda eğitimini tamamlamış, 19 yaşında bir anonim şirketin başkanı olmuş, 20 yaşında ise kendi şirketini kurmuştur. 500’ün üzerinde temsilcilikle tazminat hukuk ve sigortacılık alanında ülkenin en büyük ve tanınmış şirketi oldu. Ancak sinemaya olan tutkusu sebebi ile oyuncu olmaya karar verdi.

Mesut Aslan oyunculuk kariyeri;

10 yıllık şirket yöneticiliği kariyeri boyunca oyunculuk ve yönetmenlik eğitimi almıştır. Fehmi Gerçeker, Oğuz Makal, Elvan Boran, Eray Dinç, Ünal Küpeli, Kayhan Yıldızoğlu, Özay Fecht Arzu Gamze Kılınç, Cihan Ünal, Ali İpin ve Müge Oruçkaptan gibi önemli isimlerden dersler almıştır.

Yazıp yönettiği ve oynadığı Kamu Spotu kısa filmi ve Amerikan Arabaları yarışma programından sonra Yemin, Arka Sokaklar, Şampiyon ve Çukur gibi başarılı dizilerin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Gelibolu Kurtuluş Savaşı reklam filmi ve Çanakkale Kurtuluş Savaşı belgeselinde oynamıştır.

Mesut Aslan Mezarlıkta Ses sinema filminde ana karakter ve Paranoid sinema filmi ile de başrol yardımcısı olarak rol almıştır. Ayrıca 2011 senesinde kurmuş olduğu İstanbul Sineması isimli şirketi iyle müzik konserleri düzenlemiştir.

Kurtuluş Savaşının 100. Yılı şerefine Mehmetçik Vakfı yararına Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve Türk Dünya vakfı ortak girişimi ile 2015 yılında Zaferin Yüzüncü Yıl Şiir albümünün yapımcılığını üstlenmiştir. Orhan Kılıç, Hüseyin Avni Danyal, Gökhan Alkan, Uğur Arslan, Kutsi, Ahmet Yenilmez, Şenol Göka, Volkan Keskin, Orhan Hakalmaz ve Sevgi Keskin ile çok özel eserler yapmıştır. 2019 yılında projesine başladığı ülkenin en büyük sinema okulunun çalışmaları halen devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz