Merve Şeyma Zengin

Merve Şeyma Zengin Netflix Platformunda yayınlanan Kulüp isimli dizi de Tasula karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Merve Şeyma Zengin Kimdir? Kaç Yaşında?

Oyuncu ve tiyatrocudur. 1995 doğumlu güzel isim doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Eğitim hayatının tamamını İstanbul’da tamamlamış, en son İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

2017 yılında mezun olan güzel oyuncu, eğitim döneminde bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

1902 – 1933 yıllarında yaşamış olan Katherine Schaub’ın canlandırdığı Bir Peri Masalı Radyum Kızları tiyatro oyununda sahne almıştır. Daha sonra Oz Büyücüsü adlı tiyatro oyunu için sahneye çıkmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2018 yılında rol aldığı Gülperi adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Gülperi dizisinde Nihal karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide birbirinden ünlü oyuncular yer almıştır. Rol alan bazı oyuncular ise, Nurgül Yeşilçay, Timuçin Esen, Tarık Papuççuoğlu, Ece Sükan ve Burak Dakak.

20 Eylül 2019 tarihinde vizyona girmiş olan Bağlılık Aslı isimli film de rol almıştır. Bu filmde rol arkadaşlarından bazıları ise, Kübra Kip, Ece Yüksel ve Umut Kurt. 24 Eylül 2021 tarihinde ise Bir Nefes Daha adlı filmin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

En son Netflix Platformunda yayınlanan Kulüp adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Merve Şeyma Zengin dizi de Tasula karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide Salih Bademci, Barış Arduç, Gökçe Bahadır ve Fırat dahil bir çok ünlü isim de rol almıştır.

Gokce Aktas Management Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Merve Şeyma Zengin Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Merve Şeyma Zengin 27 yaşında ve 1.68 cm boyundadır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @merveseymzengin ‘dir. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 5bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz