Merve Çağıran

Merve Çağıran Atv ekranlarında yayınlanan Kalp Yarası isimli dizi de Hande karakterine hayat vermiştir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? Hangi sinema ve dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Merve Çağıran Kimdir? Aslen Nereli?

1992 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen oyuncunun çocukluk dönemleri İzmir’de geçmiş olmasına rağmen aslen Balıkesir doğumludur. Lise döneminde tiyatro merakı ile birlikte İstanbul’a gelmiş ve 35 buçuk sanat merkezinde Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi almıştır. İlk dizi oyunculuk denemiyini 2007 yılında Tek Türkiye isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Özellikle Küçük Gelin adlı dizide Havin karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanan oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Janset karakterini canlandırmıştır.

Merve Çağıran Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.74 cm, kilosu 53, göz rengi ela, saç rengi kahverengi, burcu ise yengeç’tir. Sevgilisi varmı sorusunun cevabı ise bir dönem medyanın da gündemi geldiği üzere İsmail Hacıoğlu ile birlikteliği vardı. Ancak çiftin daha sonra ayrıldıkları açıklanmıştır.

Rol aldığı sinema filmleri;

2018 – Kaybedenler Kulübü Yolda
2016 – İkimizin Yerine

Merve Çağıran oynadığı diziler;

Kalp Yarası (Hande) 2021
Çocuk (Akça) 2019
Çarpışma (Meral) 2018-2019
Bozkır (Nihal) 2018
Kalp Atışı 2017
Fi 2017
Aşk Laftan Anlamaz (İpek) 2016
Tatlı Küçük Yalancılar (Janset) 2015
Kaçak Gelinler 2014
Elde Var Hayat 2011
Şefkattepe 2010
Tek Türkiye 2007

Ödülleri; (Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni/Pantene Yıldızı Parlayanlar)

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @mervecagiran
Twitter Hesabı: @merve_cagiran
Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,6milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz