Mert Erdoğdu

Güldüy Güldüy Show Çocuk programı ile ismini duyurmayı başaran Mert Erdoğdu 2007 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlköğretimde eğitim hayatını sürdüren Mert Erdoğdu Güldüy Güldüy dışında dizi, sinema ve reklamlarda da yer almaktadır.

Henüz 8 aylık iken yürümeye başladığı belirtilen Erdoğdu’nun ilkokula başladığının ilk haftasında okumayı öğrendiği ve IQ testine girdiğinde sonucun 154 çıktığı belirtilmiştir. Bu nedenlede eğitim şeklinin değiştirildiği belirtilmektedir.

Babası özel şöförlük yapmaktadır. Küçükçekmece Belediyesi İnönü Bilgi Evi’ne gitmekte ve satranç kulübüne üyedir. Annesi Deniz Erdoğdu oğlunun uzaya, bilime, teknoloji ve robotlara bir hayli ilgi duyduğunu belirtmektedir. Ayrıca fizik ve kimya dersleri alan Erdoğdu gelecekte bilim adamı olmak istemektedir. Ailenin tek çocuğudur.

Bugüne kadar Hyundai Assan, QNB Finansbank, Ülker İçim Peynir, Unilever, Ziraat Sigorta, Enpara, Turkcell, Maranga lingerie, Aycan Tekstil, Hasret Bitti sinema filmi, Kördüğüm ve Yeter dizisi gibi bir çok reklam ve filmde rol almıştır.

3 Yorumlar

 1. Merhaba ben Azerbeycanlıyım Tozkoparan dizisin hep izlüyorum ve çok seviyorumm tozkoparandakı çoçuqların hayranıyım bu sezon Tozkoparanda 6 kişi yok çok üzüldüm ?

 2. Gerçek Adı➡Mert Erdoğdu
  Doğum Tarihi➡18.01.2007 (14 yaşında)
  Burç➡Boğa
  Boy ➡1.37
  Kilo➡35
  Eğitim➡Ortaokul
  Medeni Hali➡Bekar
  Sosyal Medya➡ İstagram
  Meslek➡ Oyuncu
  Doğum Yeri➡ İstanbul
  Doğrunu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz