Meral Küçükerol

1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Meral Küçükerol tiyatro hayatına 1964 senesinde, Elhamra Tiyatrosu ile adım atmıştır. Balık burcudur.

Sinema, dizi ve televizyon dünyasında bir çok projeye imzasını atan Meral Küçükerol, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Ayrıca eğitim üzerine, Üsküdar Musiki Cemiyeti, Akademi İstanbul, Bilgi Üniversitesi Sinema Oyunculuğu (workshop) ve Yıldız Kenter Tiyatro dersleri bulunmaktadır.

Başkent Ankara, Bir Garip Adam, Günah Çocuğu, Meyhanenin Gülü, Balatlı Arif, Cango Ölüm Süvarisi, Fantoma İstanbul’da Buluşalım, Bir Mahkum Kaçtı, Kara Bahtım, Menekşe Gözler, Vur Okşa ve Öp, Belki Yıllar Sonra, Ölüm Tarlası, Sevgili Halam, Bizimkiler, Portatif Hüseyin, Mahallenin Muhtarları, Bizim Mahalle, Şaban Askerde, Hoşçakal İstanbul, İlişkiler, Cinlerle Periler, Dedem, Gofret ve Ben, Kuzenlerim, Kınalı Kar, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Kalbin Zamanı, Melekler Adası, İnadım İnat, Doktorlar, İşte Benim, Olacak O Kadar, Son İstasyon, Karımın Dediği Dedik Çaldığı Kontrbas, İstanbul, Hatırası ve Yeşil Deniz gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz