Meltem Erensoylu

Meltem Erensoylu müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Başarılı sanatçı hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Meltem Erensoylu Kimdir?

Meltem Erensoylu seslendirdiği şarkılar ve albüm çalışmaları ile müzik dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Başarılı sanatçı’nın annesi ev hanımı, babası ise öğretmen’dir. 4 kardeş olan Erensoylu, ailenin en büyüğüdür, kendinden küçük 3 kardeşi vardır.

Meltem Erensoylu Nereli?

Meltem Erensoylu aslen Artvin’lidir. Babasının memur olması sebebi ile Ardahan’da dünyaya gelmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nı kazanan sanatçı, bazı sebeplerden dolayı eğitimine devam edememiştir.

Geçmiş dönemde Müslük Gürses’in İyi Olacak isimli albüm çalışmasında vokal olarak yer almıştır. Ayrıca Ferdi Tayfur’un Türk Müziği albümünde de yer alan güzel sanatçı, 1998 senesinde ise usta sanatçı Ferdi Tayfur’dan albüm çalışması teklifi almıştır.

Mustafa Ceceli, Tamer Aydoğdu, Gülşah Saraçoğlu ve Samsun Demir gibi markalaşan isimlerle çalışmıştır. Ebru Gündeş’i çok beğenmekte ayrıca Rahmetli Kayahan eserlerine sahnesinde her zaman yer vermeye çalışmaktadır. Ayrıca Sezen Aksu ve Sıla’da beğendiği diğer isimlerdir.

2001 senesinde Olanlar Oldu isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Kuşadası Çeşme, sev yeter, sevda yelleri, kırmızı mumlar, hey ya ve yanmış bir yürek var gibi şarkıları büyük beğeni toplamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz