Melisa Uzunarslan

Melisa Uzunarslan 1985 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Bazı kaynaklarda İstanbul’da doğduğu belirtilmektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman ve Kompozisyon Bölümü mezunudur. 2010 senesinde aynı bölümde Yüksek Lisans yapmıştır.

3 yaşında iken Pink Floyd dinlemeye başlamış, o dönemde keman’a büyük bir ilgi duymuştur. Müzisyen kimliğinin yanı sıra solist ve besteci olarak müzik kariyerini sürdürmektedir. Başarılı sanatçı, bir dönem ünlü şarkıcı Teoman ile birlikteliğiyle uzun süre medyanın gündeminde yer almıştır. Klasik müzik deneyimine sahip bir kemancı, besteci, şarkıcı ve söz yazarıdır.

“Royal Albert Hall” dahil birçok büyük konser salonunda performans sergilemiş ve dünyaca ünlü pek çok soliste eşlik etmiştir. Birçok dörtlü, konçerto ve sonat bestelemiş, seslendirmiş ve bir çok ödül kazanmıştır. 2009 yılından beri Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası üyesidir. Aynı zamanda rock müzisyeni Teoman’da vokalist ve kemancı olarak sahne almıştır.

Melisa Uzunarslan albümleri:

Büyük Buhran (2020)
Tanıdığım En Güzel Deli (2018)

Bugüne kadar seslendirdiği bir çok eser ile büyük bir beğeni kazanmıştır. 2017 senesinde “Bir Aşk Şarkısı” adlı single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Şarkının söz ve müziği kendisine aittir.

Keman’ın yanı sıra uzun süre org çalmıştır. Daha sonra aldığı eğitimler ile birlikte keman çalmaya başlamıştır. Doğa İçin Çal 4 klibinde kemanı ile yer almıştır. Sezen Aksu’nun Öptüm isimli albümünde de yer almıştır. En son başarılı dizi Son Yaz’a konuk olmuş, dizi de “Bir Aşk Şarkısı” ve “Duy Beni” isimli romantik şarkıları seslendirmiştir.

Melisa Uzunarslan Albümleri;

2018 – Tanıdığım En Güzel Deli
2020 – Büyük Buhran

Başarılı sanatçının resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://melisauzunarslan.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz