Melek Tanker

Melek Tanker 2019 yılında Benim Tatlı Yalanım isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki daha önce hangi dizilerde rol aldı? nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yaşantısını İstanbul, Kadıköy’de sürdüren güzel oyuncu, Maltepe Anadolu Lisesi ve Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümü mezunudur. Ggmanagements’te bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Yoga ve drama oyuncusu olan Melek Tanker, 2016 yılında Sihirli Keman isimli tiyatro oyununda sahne almıştır. Benim Tatlı Yalanım dizisinde rol almakta, geçmişte ise Bir Aile Hikayesi ve İstanbullu Gelin isimli dizilerde rol almıştır. Ayrıca Dünya 2222, Kapı ve Weekday gibi projelerde yer almıştır.

Beşiktaş Kültür Merkezi, Dilek Türker Tiyatro ayna, Kast – Kadıköy Sanat Tiyatrosu, Karmadrama, BHG Art’ta eğitimci olarak çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

Maalesef Melek Tanker’in doğum tarihi, yaşı, aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz