KimNereli.net

Mahmut Tuncer

Mahmut Tuncer Kimdir?

Mahmut Tuncer
Gerçek adı: Mahmut Tuncer
Doğum Tarihi: 05/05/1961 (58 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Evli (Işıl Tuncer ile)
Boy: 1.70
Burç: Boğa
Meslek: Besteci Oyuncu Şarkıcı Senarist Sunucu Yapımcı
Doğum yeri: Şanlıurfa

Mahmut Tuncer Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Mahmut Tuncer aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? eşi, çocukları, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mahmut Tuncer doğum yeri, memleketi, müzik kariyeri, yaşı;

5 Mayıs 1961 yılında ailenin 5. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Aslen Karakeçili aşireti’nden Şanlıurfa’lıdır. Ev hanımı bir anne ve işçi bir babanı evladı olan ünlü sanatçı, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Şanlıurfa’da okumuştur. Lise eğitimini ardından uzun süre futbol ile ilgilenmiş, Urfaspor takımında profesyonel olarak futbol oynamıştır.

Müzik dünyasına tesadüfen girdiğini belirten sanatçı bir hafta sonu maçtan eve dönerken Urfa kasetçilerinden Vehbi Öncel ile karşılaşmıştır. Evde amatör olarak kaset dolduracaklarını kendisini de davet ettiklerini ve bunun üzerine oraya gitmiştir. Sanatçı adayı olan arkadaşın sesinin kısılması sonucu kendisininde bir iki parça da ben okuyayım dediğini ve farkında olmadan kasetin bir yüzünü tamamen doldurmuştur.

Daha sonra Urfa’nın kurtuluşu nedeniyle sahne alacak sanatçı İbrahim Tatlıses’in katılımı gerçekleştirmemesi ile teknik direktörünün ve arkadaşlarının ısrarıyla sahne almıştır.


Bu ilk sahne deneyiminin ardından ünlü sanatçıların menajerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu’nun Ankara’dan kalkıp Urfa’ya gelerek Mahmut Tuncer ile tanışarak seni sanatçı yapalım teklifine evet demiştir. Ardından günlüğü 2.500 TL’ye bir pavyonda çalışmaya başlar ve orada sahne alan Belkıs Akkale kendisine halk müziğini öğretmiştir. Aynı sene TRT Radyosunun açmış olduğu sınavları kazanmış ve 1980 senesinde Uyandım Sabah İle isimli albüm ile ilk müzik çalışmasını gerçekleştirmiştir.

Müzik dünyasının yanı sıra sinema dünyasında da yer almış ve 20 sinema filminde de başrol oynamıştır. Kendisine ait 80 civarında besteyi yorumlamıştır.

Işıl Tuncer ile evlidir ve bu evliliğinden Gizem, Pınar, Umut ve Fırat isimlerinde 4 evladı vardır. Çocuklarından bir tanesi öğretim üyesi, birisi futbol sahasında işletmeci, kızı Pınar tv program çalışmaları yapmakta, bir kızı da konservatuvarda eğitim görmektedir. Geçmiş yıllarda milletvekili aday adayı olmak istemiş ancak daha sonra bu kararından vazgeçmiştir.

Albümleri;

Uyandım Sabah İle, Sen Ağlama, Dübeş Attım Yek Geldi, Biri Var – Az Daha, Günah, Kalbimde Sen, Sevdim Seni, Hasretim, Bileydim, Bu Nasıl Sevda, Jandarma, Mahmut Tuncer 2013, Lo by, Lo Lo (DigiHead Funk Version)

Mahmut Tuncer oynadığı sinema filmleri;

Milcano, Ağlayan Gülmedi mi?, Can Kurban, Feryat, İkimiz de Sevdik, UÇ GÜzel Güvercinim, Gizli Yara, Sensiz Yaşayamam, GArip, Sevda, Veda Türküsü, Gurbetin Kahrı, Muhteşem Urfalı, Vahşiler, Yabancı, Yeter, Mutsuzlar, Tel Örgü, Şöhretler Kebapçısı, Umutlara Güneş Doğsun, Üç Kağıtçılar, Yeşil Deniz, Sinyalciler. Ayrıca Fırıldak Ailesi Orta Dünya filminde seslendirme yapmıştır. Bazı filmlerin yapımcılığını üstlenmiş, aynı zamanda senaryo ekibinde yer almıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Mahmut Tuncer
Gerçek adı: Mahmut Tuncer
Doğum Tarihi: 05/05/1961 (58 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Evli (Işıl Tuncer ile)
Boy: 1.70
Burç: Boğa
Meslek: Besteci Oyuncu Şarkıcı Senarist Sunucu Yapımcı
Doğum yeri: Şanlıurfa
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

389.634 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

361.150 kez okundu

3.

Fuat Güder

315.570 kez okundu

4.

Tarık Akan

295.188 kez okundu

5.

Tarkan

228.373 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

227.504 kez okundu

7.

Volkan Demirel

223.230 kez okundu

8.

Emre Mor

197.196 kez okundu

9.

Ersay Üner

193.062 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

187.295 kez okundu