Kürşat Biçici

3

Kürşat Biçici Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Gündüz Gece isimli program ile başarılı sunuculuk kariyerini sürdürmektedir. Türk Halk Müziği sanatçısı olarak büyük bir hayran kitlesine sahip iken sunucu olarak ta büyük bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kürşat Biçici Kimdir?

Kürşat Taner Biçici sunucu, şarkıcı, solist, oyuncu. Kanal 7 Gündüz Gece programı sunucusu. Özel Olgun İlköğretim, Ardahan Merkez Ortaokulu ve Nevşehir Hacı Bektaş Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda Şan Bölümü ve Türk Halk Oyunları eğitimi almıştır. Babası Ankara Radyosu sanatçılarından Tayfun Cuma Biçici, annesi ise Emekli memur Fatoş Biçici’dir.

Haliç Üniversitesi’nde Yüksek Lisans çalışmalarını tamamlamıştır.

Müzik dünyasına ilk olarak 2002 yılında Leyla isimli albüm ile giriş yapmıştır. Daha sonra Sıra Bende isimli albüm çalışmasını 2006 yılında müzik severler ile buluşturmuştur. 2021 yılında usta sanatçı Neşet Ertaş‘ın Kendim Ettim Kendim Buldum isimli eserini seslendirmiş ve klibi yayınlanmıştır.
kursat bicici2 jpg

Kürşat Biçici Nereli?

Kürşat Biçici Ankara doğumludur. Baba tarafından aslen Nevşehir, anne tarafından ise aslen Kırşehir’lidir.

Kürşat Taner Biçici uzun yıllardır Anadolu’yu karış karış gezmektedir. 15 Temmuz Destanı Marşı’nı kaleme almıştır. Her zaman Milliyetçiliği, vatanseverliği, halka ve milletimize olan düşkünlüğü ile büyük takdir toplayan nadir sanatçılardan olmuştur.

Kürşat Biçici Boyu, Kaç Yaşında?

Kürşat Biçici 49 yaşında ve 1.79 boyundadır. Kilosu 82, burcu ise aslan’dır.

Evlimi? Eşi Kim? Başarılı isim evlidir. Eşinin ismi ise Deniz Akdoğan’dır. 2014 yılında İstanbul Bahçelievler düğünü gerçekleşmiştir. Bu evliliğinden bir çocuğu vardır.
kursat bicici1 jpg
Albüm Çalışmaları:

Leyla (2002)
Sıra Bende (2006)
Bu Alemin Tekiyim (2008)
Kürşat (2012)
Yüreğin Davacı (2015)
Bizi Bulur (Single) (2017)
Yav he he (Single) (2018)
Kaçamıyorum (Single) (2019)

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Kürşat Biçici Neredesin Firuze ve O Şimdi Asker isimli filmlerde rol almıştır. Resmi instagram hesabı @kursatofficial ‘dır.

3 Yorumlar

  1. Bir insan bu kadarmı Güler yüzlü, samimi, içten olur. Hele programları sunuşu ve konuştuğu kişilerle muhabbetleri bizi ona bağladı. Severek ilgiyle izliyorum.

  2. Kırıkkale sulakyurtlu İbrahim purogramınızı hiç kaçırmadan izliyoruz evimizin bir bireyi gibisiniz sizi gönülden seviyoruz olduğunuz gibi gönlünüzden geçtiği gibi oluyorsunuz selam olsun Nihat’ım

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz