Kürşat Biçici

3

Kürşat Biçici Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Gündüz Gece isimli program ile başarılı sunuculuk kariyerini sürdürmektedir. Türk Halk Müziği sanatçısı olarak büyük bir hayran kitlesine sahip iken sunucu olarak ta büyük bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kürşat Biçici Kimdir? Aslen Nereli?

1974 yılının Temmuz ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Başarılı sanatçı baba tarafından aslen Nevşehir, anne tarafından ise aslen Kırşehir’lidir. Özel Olgun İlköğretim, Ardahan Merkez Ortaokulu ve Nevşehir Hacı Bektaş Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda Şan Bölümü ve Türk Halk Oyunları eğitimi almıştır. Babası Ankara Radyosu sanatçılarından Tayfun Cuma Biçici, annesi ise Emekli memur Fatoş Biçici’dir.

Müzik dünyasına ilk olarak 2002 yılında Leyla isimli albüm ile giriş yapmıştır. Daha sonra Sıra Bende isimli albüm çalışmasını 2006 yılında müzik severler ile buluşturmuştur. 2021 yılında usta sanatçı Neşet Ertaş‘ın Kendim Ettim Kendim Buldum isimli eserini seslendirmiş ve klibi yayınlanmıştır.

Anadolu’yu uzun yıllardır karış karış gezmektedir. 15 Temmuz Destanı Marşı’nı kaleme almıştır. Her zaman Milliyetçiliği, vatanseverliği, halka ve milletimize olan düşkünlüğü ile büyük takdir toplayan nadir sanatçılardan olmuştur.

Kürşat Biçici Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.79 cm, kilosu 82, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle 46 yaşında olan başarılı sanatçı evlidir. Eşinin ismi ise Deniz Akdoğan’dır. 2014 yılında İstanbul Bahçelievler düğünü gerçekleşmiştir. Bu evliliğinden bir çocuğu, evladı vardır.

Albüm Çalışmaları:

Leyla (2002)
Sıra Bende (2006)
Bu Alemin Tekiyim (2008)
Kürşat (2012)
Yüreğin Davacı (2015)
Bizi Bulur (Single) (2017)
Yav he he (Single) (2018)
Kaçamıyorum (Single) (2019)

İlginizi Çekebilir :   Indila

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Kürşat Biçici Neredesin Firuze ve O Şimdi Asker isimli filmlerde rol almıştır.


3 Yorumlar

  1. Bir insan bu kadarmı Güler yüzlü, samimi, içten olur. Hele programları sunuşu ve konuştuğu kişilerle muhabbetleri bizi ona bağladı. Severek ilgiyle izliyorum.

  2. Kırıkkale sulakyurtlu İbrahim purogramınızı hiç kaçırmadan izliyoruz evimizin bir bireyi gibisiniz sizi gönülden seviyoruz olduğunuz gibi gönlünüzden geçtiği gibi oluyorsunuz selam olsun Nihat’ım

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz