Köfn

0

Köfn elektro pop müzik grubu olarak başarılı kariyerini sürdürüyor. Grubun üyeleri, şarkıları ve daha merak edilen diğer soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Köfn Kimdir?

Köfn Grubu 2018 yılında, Salman Tin ve Bilge Kağan Etil tarafından kurulmuş olan, Elektro- pop dünyasının yeni müzik gruplarından birisidir. Kendi şarkıları ve cover çalışmaları olan bir müzik grubu’dur.

Köfn Grup Üyeleri

Köfn grubu grup üyeleri Salan Tin ve Bilge Kağan Etil’den oluşuyor. Salman Tin 30 Haziran 1992 doğumlu, Bilge Kağan Etil ise 1989 doğumludur.

Salman Tin Kimdir?

Salman Tin gitarist, vokal, besteci ve söz yazarıdır. 1992 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen doğma büyüme Adana’lıdır, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bilge Kağan Etil ile 2017 yılında tanışmış, birlikte müzik çalışmalarına devam etmişlerdir.
kofn salman tin

Bilge Kağan Etil (BKE) Kimdir?

Bilge Kağan Etil (BKE) prodüktör, müzisyen ve aranjör. 1989 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen doğma büyüme Konya’lıdır. Doğan Sarıcı ile Müzik Teorisi ve piyano çalışmalarında bulunmuştur. Ardından, eğitim hayatına Konya Selçuk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. O dönemlerde profesyonel davulcu, müzisyen olarak sahne çalışmalarında yer almıştır.

Serkan Özyılmaz ile caz piyano, Dave Allen ile caz teori dersleriyle bir yandan piyano ve müzik pratiğini geliştirmiştir. Selçuk Üniversitesi 4. sınıfta okuduğu müzik öğretmenliğini bırakmış 1 sene sonra ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri bölümüne girmiştir.

2017 senesinde Salman Tin ile tanıştıktan sonra müzik çalışmalarına beraber devam etmişlerdir. Grupta live performer, prodüktör ve aranjör görevlerini üstlenmektedir.
kofn bilge kagan etil

Köfn Ne Demek?

Köfn ne demek, kelimenin anlamı ne anlamı taşıyor. Merak edenler için Türkçe bir kelime olan Köfn “bir sepet” demektir.

Ekşi sözlükte grup hakkında hayranları tarafından bir çok yorum yapılmıştır. Grup kurulduğu yıldan bu yana ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Ünlü isim Zeynep Bastık ile akustik çalışması da yapmışlardır. Seslendirdikleri, Zar Zor, Gitsin, Bul Beni, Geri Dön, Güneş’e dokundu, yarım yarım, kalbimde, olan olmuş ve sensiz naparım ben ve ben seni arayamam gibi şarkılar müzik severlerden tam not almıştır.

Grubun resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @kofnmusic ‘dir. Ayrıca youtube video kanalı bulunuyor. Youtube video kanalı abone sayısı 38,4 B, instagram hesabı takipçi sayısı ise 37.6bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz