Kevin Costner

Dünyanın en ünlü aktörler ve yönetmenlerinden Kevin Costner 1955 yılında Amerika Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Annesi Sharon Rae, babası ise William Costner’dir. Oğlak burcudur.

Ortaöğretimi Cabrillo’da bitirmiş, Liseyi Villa Park’da okurken Ventura Buena adlı okula geçiş yaparak orada tamamlamıştır.Ardından California State Üniversitesi Pazarlama ve Finans bölümünden mezun olan Kevin Costner üniversite eğitiminin ardından oyunculuk ile ilgilenmeye, gündüz çalışmaya, gece ise sahne dersleri almaya başlamıştır. Ayrıca kilisede şarkı söylemiş, kamyon ve otobüs şoförlüğü yapmıştır.

İlk sinema deneyimini 1981 yılında Stacy’s Knights adlı film ile gerçekleştirmiştir. Kariyerinin ilk dönemlerinde erotik tarzda filmlerde rol almış, 1998 yılında ise bu alanda en erotik erkek seçilmiştir. Ayrıca Empire tarafından tüm zamanların en iy 100 aktörü arasında 27. gösterilmiştir. Oyunculuğunun yanı sıra müzisyen kimliği ilede tanınan Kevin Costner 52 yaşında iken bir rock grubunda vokalist olarak sahne almıştır.

Kevin Costner, ilk evliliğini 23 yaşında iken okul arkadaşı Cindy Silva ile yapmış, 16 sene süren bu evlilik 1994 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 2 kızı ve bir oğlu vardır.

2. evliliğini sevgilisi Bridget Rooney 41 yaşında iken yapmış, bu birliktelikten bir oğlu olmuş, aynı sene içinde ayrılmıştır.

3. evliliğini yada birlikteliğini diyelim, süpermodel Elle MacPherson ile yapmıştır.

Son olarak 2004 yılında Christine Baumgartner ile evlenmiş evliliği devam etmektedir. Bu evliliğinden üç çocuğu vardır.

2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanması planlanan Selanik 1920 Destanı isimli dizide usta oyuncununda rol alacağı ve dizide Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmak için kamera karşısına geçeceği belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz