Kerim Tekin

Annesi Handan Hanım, babası ise Süleyman Tekin’dir. Seda Tekin isminde bir ablası vardır. Vefatından önce ablasının 10 gün sonra düğünü olacağı haberleri ile gündeme gelmiştir.

Ortaokul’da gitar ve vokal dersleri almış, Lise döneminde müzik hayatına adım atmıştır. İstanbul Ataköy Lisesi mezunudur. 17 yaşında iken gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. Bozüyük Maden Fakültesinde üniversite eğitimini sürdürmüştür.

Çok genç yaşta yaşamını yitiren sanatçı Kerim Tekin 1978 yılında Erzincan’da dünyaya gelmiştir. Henüz 23 yaşında iken Kar Beyaz adlı filmin çekimleri devam ederken Afyon’a konsere gitmiştir. İstanbul’a dönüşte Sandıklı mevkii’nde geçirdiği trafik kazası sonucu 1998 yılında hayata gözlerini yummuştur. Kaza esnasında yanında bulunan ve menajerliğinide üstlenen müzisyen Halis Bütünley’de yaşamını yitirmiştir.

1995 yılında Kara Gözlüm isimli albüm ile müzik dünyasına giriş yapan Tekin 1997 yılında ise Haykırsam Dünyaya adlı albüm ile müzik severlere seslenmiştir. Özellikle Kar Beyaz Ölüm, Akşamlar, Cici Baba, Kara Gözlüm, Buğulu Gözler, Sözüm Yemindir, Akşamlar, Sensiz Olmaz ve Dön Gel şarkıları ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Ölümünün ardından Ataköy 5. Kısım Camii’de kılınan cenaze namazı sonrası İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir. Kerim Tekin aslen baba tarafından Erzincan Kemah İlçesi nüfusundandır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz