Kendi

0

Kendi’nin gerçek ismi Nuray Ülker’dir. Henüz 4 yaşında iken klasik bale eğitimi almış 1 sene piyano eğitimi ardından Lise’de 4 yıl bateri çalmıştır.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Piyano dersleri eğitim alan sanatçı şan dersleride almıştır.

Profesyonel müzik yaşantısına 2009 senesinde çıkarmış olduğu Aksi Single adlı albüm ile adım atan Kendi müzik yaşantısının öncesinde modellik, vj’lik, dizi oyunculuğu ve reklam filmlerinde yer almıştır.

Bir dönem Hey Girl dergisinin kapak kızı yarışmasında ilk on’da yer alan sanatçı 2010 senesinde Havalar güzel şarkısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Oyunculuk kariyerinde ise henüz 14 yaşında iken Aşkına Eşkıya dizisinde, daha sonra 15-16 yaşlarında Gurbet Kadınları ve Cennet Mahallesi dizilerinde boy göstermiştir. 2011’de Postmodern isimle single çıkartan Kendi ilk klibi ile Lalale ile ikinci klibi ise Kelden Adam ile yapmıştır. Aradan bir sene geçtikten sonra ise Aşka İnanmaz ile tekrar single çalışmasını yayınlayan

Kendi Ağustos 2014’te Oh Oh isimli single çıkartmış, 2015 yılında ise Kovuldum adlı albüm ile müzik eleştirmenleri tarafından tam not almıştır. Kendi yani Nuray Ülker İstanbul doğumludur.

İlginizi Çekebilir :   Tüdanya

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz