Kaya Scodelario

Güzel oyuncu Kaya Scodelario 1992 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Balık burcudur.

Henüz 14 yaşında iken herhangi bir oyunculuk deneyimi almadan Skins isimli dizide Effy Stonem karakterini canlandırmış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bu dönemde yapımcılarında ilgisi ile karşılaşmış ve 2008 yılına kadar kendisini oyunculuk yönünde geliştirmiş ve dizinin 4.cü serisinde rol almaya devam etmiştir. Bu dizideki karakteri ile TV Quick Awards tarafından en iyi aktris ödülüne aday gösterilmiştir.

Sinema dünyasına ise 2009 yılında Moon filmi ile adım atmış, ardından Shank isimli filmde rol almış ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlamıştır.

Oyunculuğun yanı sıra Models 1 ile sözleşme imzalayarak bir çok ünlü markanın magazin dergilerinde model olarak boy göstermiştir. İngiliz müzik grubu Plan B’nin Stay Too Long ve She Said adlı video kliplerinde rol almıştır.

Ana dili gibi Portekizce diline hakim olan Kaya Scodelario baba tarafından İngiliz asıllı, anne tarafından ise Brezilya kökenlidir.

Anne tarafı halen yaşantısını Brezilya Sao Paulo’da sürdürmektedir. Bir dönem aynı dizide rol aldığı oyuncu Jack O’Connell ile birliktelik yaşamış ayrılmış, daha sonra sevgilisi Elliott Tittensor ile aşk yaşamış ancak bu birlikteliğide 2014 yılında son bulmuştur. 2015 yılında ise yakışıklı oyuncu Benjamin Walker ile evlenmiştir.

İngiltere’de FHM dergisi tarafından gerçekleştirilmiş olan ankette, en seksi 100 kadın içinden 13. sıralamada yer almıştır.

Kaya Scodelario’nun vücut ölçüleri 86-58-86 cm’dir.

Geçmişten günümüze rol aldığı filmler ise, Moon, Shank, Clash of the Titans, Wuthering Heights, True Love, Twenty8k, Now Is Good, Spike Island, The Truth About Emanuel, Skins, Southcliffe, Walking Stories, The Maze Runner, A Plea for Grimsby, Tiger House, The Moon and the Sun, Maze Runne: Scorch Trials.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz