Karolina Protsenko

Karolina Protsenko sosyal medya dünyası ile keşfedilen sokak müzisyeni olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Genç müzisyen çaldığı keman ile büyük beğeni toplamış, sosyal medyada binlerce hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Karolina Protsenko Kimdir? Nereli?

2008 yılında dünyaya gelen Karolina, Ukrayna doğumludur. Kendi adını taşıyan YouTube kanalının müzik içeriğinin yanı sıra Karolina Protsenko Keman kanalındaki içerikle popülaritesini artıran kemancı’dır. Popüler şarkıların müziklerini kemanı ile büyük bir ustalıkla çalan Karolina, kısa süre içinde müzik videoları ile ün kazanmıştır.

Henüz 6 yaşında iken keman çalmaya başlayan Karolina, 2016 yılında Karolina Protsenko Violin isimli Youtube video kanalını kurmuştur. Youtube video analında günümüz itibariyle 6,25 Mn civarında abonesi bulunmaktadır. 2018 yılının Temmuz ayında, ilk keman cover albümü My Dream’i müzik severler ile buluşturmuştur.

Kendisinden küçük Leo ve Nicholas isimlerinde iki erkek kardeşi vardır. YouTube kanalının en popüler videolarından birisi orjinali Luis Fonsi’ye ait olan “Despacito” isimli single çalışmasıdır. Despacito müzik videosu Youtube video kanalında toplamda 14 Milyon’un üzerinde bir izlenme sayısına ulaşmıştır.
Karolina Protsenko1

İnstagram hesabını @karolina_protsenko kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. İnstagram hesabında ki takipçi sayısı ise günümüz itibariyle 869bin civarındadır.

Youtube video kanal açıklaması şu şekildedir.

Karolina Protsenko 13 yaşında bir kemancı.
O olağanüstü bir keman dahisidir. Karolina tutkuyla keman çalıyor ve gülümsemesi bulaşıcı.
Müziği, ilk akordan itibaren kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.
Lütfen dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için bu kanalı paylaşın.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz