Kaan Songün

0

Kaan Songün 2019 yılında Çocuklar Duymasın isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen Kaan Songün Terazi burcudur. Boyu 1.81 cm, kilosu ise 75’tir.

2004 senesinde Göztepe İhsan Kurşunoğlu Lisesi’ni tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu oyuncu, 2005 senesinden beri profesyonel olarak tiyatro ile ilgilenmektedir. 2014 ve 2016 yılları arasında Özel İtalyan Lisesi’nde tiyatro eğitmenliği yapmıştır.

2018 yılında ilk oyunculuk deneyimini Fantastik Dörtlü isimli sinema filmi ile gerçekleştirdi. Daha sonra Araf 2 Cin Bebek Doğuyor ve I am You adlı filmlerde oynamıştır.


Oyuncu kimliğinin yanı sıra besteci, söz yazarı, seslendirme sanatçısı ve solist kimliği ile de tanınan başarılı isim 2016 yılında Düştün mü Söyle adlı çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Şarkının sözleri kendisine, müziğini ise Murat Göral ile birlikte yapmıştır.

2019 yılında Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı Gece karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Kaan Songün, Varyete Film’in ilk sinema filmi olan Suç Unsuru adlı film de yapımcı olarak yer almıştır. Ayrıca Momentum Oyunculuk Atölyesi’nde oyuncu koçu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Rol aldığı tiyatro oyunları;

2017 – Fırtına
2015 – Cadı Kazanı
An

İstanbul doğumludur ancak maalesef henüz aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamış, araştırılmaktadır. Bir çok kaynakta güzel oyuncu ve sunucu Pelin Orhuner ile sevgili oldukları belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz