Jenna Ortega

Jenna Ortega Wednesday isimli korku, komedi türünde dizi ile dikkatleri yine üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyer, biyografi ve hayatı. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? oynadığı sinema ve diziler.

Jenna Ortega Kimdir?

Jenna Ortega tiyatrocu, oyuncu. Amerika’nın Kaliforniya Eyaleti’nde doğmuştur. Oyuncu kimliği öncesinde internet üzerinden yaptığı paylaşımlar ile de dikkatleri üzerine çekmiş, ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Oyunculuğun yanı sıra öncesinden fenomen bir isim olmuştur.

Jenna Ortega Nereli?

Jenna Ortega Meksika asıllıdır. Baba tarafından Meksika, anne tarafından ise Portoriko ve Meksika asıllı. Annesinin ismi Natalie Ortega’dır.

Jenna Ortega Boyu, Kaç Yaşında?

Jenna Ortega 20 yaşındadır. Boyu 1.55 cm, burcu ise başak.
Jenna Ortega4
8 yaşındayken ailesinin desteği ile oyunculuk ajansına kayıt olmuştur. 9 yaşında oyunculuk dünyasına giriş yapan başarılı isim, özellikle Jane the Virgin, Stuck in the Middle ve You dizilerin de canlandırdığı karakterler ile ekran severlerin dikkatini çekmiştir. Ardından ise Netflix dizisi olan You’nun 2. sezonunda canlandırmış olduğu Ellie karakteri ile oyunculuğunun zirve noktasına ulaşmıştır.

En son Wednesday dizisi ile tüm dünyada adından söz ettirmeyi başarmıştır. Küçükken bulduğu ölü hayvanlara otopsi yaptığını, kendisinin bir ucube olduğunu belirten sözleri büyük dikkat çekmiştir.
Jenna Ortega nereli jpg

Jenna Marie Ortega Oynadığı Sinema ve Diziler

CSI: New York – Sezon 9 (Aimee Moore) 2012
Ruhlar Bölgesi Bölüm 2 (Annie) 2013
Iron Man 3 (Vice President’s Daughter) 2013
Rake (US) – Sezon 1 (Zoe Leon) 2014
Jane The Virgin (Young Lane) 2014
Stuck in the Middle (Harley Diaz) 2016
After Words (Anna) 2016
Saving Flora (Dawn) 2017
You – Sezon 2 (Ellie) 2020
The Fallout (Vada) 2020
Jurassic World Kretase Kampı (Brooklynn) 2020
Bebek Bakıcısı: Katil Kraliçe (Phoebe) 2020
Scream (Çığlık 5) 2020
Songbird 2021
Wednesday – Wednesday Addams 2022

Jenna Marie Ortega gelecek yıllarda vizyona ve yayına girecek bir çok dizi ve sinema filminin de şimdiden oyuncu kadrosuna adını yazdırmıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 41milyon civarındadır. Sayı her geçen gün katlanarak artmaktadır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz