İnbar Lavi

0

Dünyaca ünlü oyuncu İnbar Lavi 1986 yılında İsrail Ramat Gan’da doğmuştur.

Yahudi asıllı’dır. Lee Strasberg Tiyatro ve Film Okulunda eğitim alan İnbar Lavi özellikle Prison Break dizisinde canlandırdığı Sheba karakteri ile büyük yankı uyandırmıştır.

Annesi ve babasıda İsrail doğumlu olan oyuncunun annesi Faslı ve Yahudi kökenli, babası ise Polonya Yahudilerindendir. Çocukluk yıllarında uzun süre astım hastalığı ile mücadele etmiştir. Küçük yaşlardan itibaren sinema dünyasına ilgi duyan Lavi İsrail’in Holon kentinde Kiryat Sharet Lisesi’nde bale ve modern dans okumuştur. 17 yaşında New York’a taşınmış ve Los Angelesta burslu olarak üniversite eğitimine devam etmiştir.

Bugüne kadar Privileged, Closer, Entourage, Ghost Whisperer, Criminal Minds, Crash, CSI: Miami, In Plain Angels, Underemployed, Gang Related, Sons of Anarchy, Castle ve Prison Break gibi bir çok dizide rol almıştır.

Ayrıca rol aldığı bazı sinema filmleri ise; Synonymous, Abelar, Street Kings 2 Motor City, Getting That Girl, Underground, For the Love of Money, House of Dust, The Last Witch Hunter, Sorry for Your Loss.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz