İman Casablanca

İman Casablanca ülkemizde rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılında dünyaya gelen güzel isim Fas’ta doğmuş, Arap asıllıdır. Boyu 1.75 cm, kilosu ise 50’dir. Annesi Fransızca öğretmenliği yapmış, babası ise komiser olarak görev yapmıştır. 6 kardeş olan ünlü isim ülkesi Fas’ta Matematik Mühendisliği üzerine eğitim hayatını tamamlamıştır. Tam 4 bilen Casablanca, Türkçe ve Farsça’nın yanı sıra Arapça ve Fransızca bilmektedir.

2018 yılında katıldığı, Best Model of the World güzellik yarışmasında 2018 1.si olmuş ve tüm dünyaya ismini duyurmayı başarmıştır. Yarışmaya katıldığı sene Türk Hava Yollarında Kabin Memuru olarak çalışmakta idi. O sene Dünyanın en güzel mankeni seçilen isim olmuştur. Best Model yarışmasının organizatörü Erkan Özerman ile tanıştıktan sonra hayatı değişmiştir.

İman Casablanca oynadığı diziler;

2018 yılında yarışmanın ardından Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Leyla karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında Uykusuzlar Kulübü dizisi’nde rol almış, 2020 yılında ise yine Fox Tv ekranlarında yayınlanan Baraj adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olarak Zahra karakterine can vermiştir.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ünlü oyuncu’nun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 144bin civarındadır. Ancak bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz