Hülya Polat

0

Hülya Polat Karadeniz müziğinin sevilen isimlerindendir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hülya Polat Kimdir?

Hülya Polat Karadeniz müziğinin önemli isimlerinden birisidir. Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu olarak başarılı bir kariyere sahiptir.

Rize’de Karadeniz yayını yapan bir radyo tarafından kadın sanatçı arandığı dönemde radyoya yaptığı başvuru kabul edilmiş ardından stüdyo kaydı sonrası kaset çıkarmış ve müzik severler ile buluşmuştur.

O yıllarda babasının sahne yasağı koyması sebebi ile ilk şarkılarını sadece kasete okumuş sahne almamıştır. İlk kaset çalışması ise Kurban Olduğum isimli kaset olmuştur.

Hülya Polat Nereli?

Hülya Polat aslen Rize’nin Pazar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Rize Pazar doğumludur.

Hülya Polat Kaç Yaşında?

Hülya Polat 53 yaşındadır. Doğum tarihi 1969.

Alişan ile Hayata Gülümse ve daha bir çok televizyon programında canlı yayınlarda şarkılarını seslendirmiştir. Bir çok şarkı ve albüm çalışması büyük beğeni kazanmıştır. Müzik kariyerinin yanı sıra oyuncu olarak ta deneyimler gerçekleştirmiş, Mahallenin Muhtarları, Temel ve Dursun İstanbul’da, Bizum Hoca gibi sinema ve diziler de rol almıştır.

Günümüze kadar Volkan Konak, Fuat Saka, Erdal Bayrakoğlu, Yusuf Cemal Keskin, Recebim ve Yücel Aktaş gibi isimlerle de düetler yapmıştır.

Şan Müzik (Menajerlik) ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Hülya Polat Evlimi? Eşi Kim?

Hülya Polat evli değildir. Hiç evlenmemiştir.

Resmi İnstagram hesabı kullanıcı ismi @hulyapolatofficial ‘dır. Ayrıca youtube video kanalında da aktif olarak müzik albüm klih çalışmalarını yayınlamaktadır.

Albüm çalışmaları:

Bulut
Kızlar Ağası
Ben Kaymaklı Pastayım
Kurban Olduğum
Mektup
Pusula
Haye Haye
Niye Utaniyisun?
Koçari (2000)
Rino (2004)
Aha (2006)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz