Volkan Konak

Volkan Konak Kuzeyin Oğlu isimli programı hazırlayıp sunmaya devam ediyor. Programda birbirinden değerli isimleri ağırlamakta, keyifli bir müzik saati sunmaktadır. Hakkında ise müzik severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kaç yaşında? evli mi? Müzik kariyeri, albümleri, şarkıları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Volkan Konak Kimdir?

1967 yılının Şubat ayında dünyaya gelen usta sanatçı Trabzon doğumludur. İlk orta ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Maçka’da tamamlamıştır. 1983 ve 1984 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girmiş ve 1988’de mezun olmuştur. Mezun olduğu sene, İstanbul Teknik Üniversitesinde Sosyal Bilimler’de Master eğitimine başlamıştır. 1992’de mezuniyetin ardından profesyonel olarak sanat hayatına adım atmıştır.

Yaşantısını İstanbul, Şile Ömerli’de sürdürmektedir. Karadeniz’in duygusal sesi ve Kuzeyin Oğlu Kasabalıyım, Kasabaya döndüm demiştir. Doğa hastası olan usta sanatçı, doğadan uzak bir yaşantı düşünemiyor. Yaşantısını sürdürdüğü Ömerli’de doğa ile iç içe yaşıyor. Bahçesinde zeytin ağacından domatese, domatesten kızılcığa pek çok sebze ve meyve bulunuyor.

Volkan Konak Nereli? Kaç Yaşında?

Aslen Trabzon, Maçka İlçesi Hacevara Köyü nüfusuna kayıtlıdır. 2021 yılı itibariyle yaşı 54. Boyu 1.73 burcu ise balık. Türkiye’de Tarkan ve Edis gibi isimleri başarılı buluyor.

Volkan Konak Hakkında Gerçekler:

Her sene 50’den fazla öğrenciye burs veriyor, bu sayının yakın dönemde dahada fazla arttığı belirtilmektedir.

Kendisiyle yapılan bir röportaj’da kendi dilinden şu bilgileri sevenleri ile paylaşmıştır.

“Biz Karadeniz’in yeşili, yağmuru ve deniziyle mayalandık. Bizim için yeşil ve yağmur olmazsa olmazdır. Gözyaşlarımız yağmurda nemlenir, yağmur adamıyız. Duygusal, romantik bir yapıya sahip olduğum doğrudur. Gözleri kurumuş insan kurumuş ağaç gibidir, onun gölgesi de olmaz. Erkekler ağlamaz imajı var ancak ağlamaktan hiç bir zaman çekinmediğini, çok nemli gözlü olduğunu dile getirmiştir. Özel ve aile hayatını her zaman gizli ve medyadan uzak tercih etmiştir. Sebebi ise her zaman müzik ile gündeme gelmek istemesi. Ailesinin her sene sadece bir kez konsere gelebileceklerini yoksa konsantre olamadığını belirtiyor. Ekşi meyve yiyecekleri çok seviyor. Veliaht diye bir kavram olmadığını ve kesinlikle bu kavramın yanlış olduğunu.

Verdiği röportajı şu şiirle noktalamıştır. “Tahir olmakta ayıp değil, zühre olmakta, hatta aşk yüzünden ölmek te ayıp değil, bütün iş tahir ile zühre olabilmekte yani yürekte.”

Evli mi? eşi, çocukları:

Usta sanatçı Volkan Konak, Selma Konak ile evlidir. Bu evliliğinden Şimal, Derin isimlerinde iki kızı ve Volkan isminde bir oğlu vardır.

Suların Horon Yeri, Efulim, Gelir misin Benimle, Volkanik Parçalar, Pedaliza, Şimal Rüzgarı, Maranda, Mora, Mimoza, Lifor ve Doğrudur albümleri mevcuttur. Resmi instagram @volkankonakofficial ‘ın günümüz itibariyle takipçi sayısı 634bin civarındadır. Takip ettiği kişi ise yoktur.

Günümüze kadar pek çok ödülün sahibi olmuştur. Aldığı bazı ödüller ise:

Kral TV en iyi Halk Müziği Sanatçısı Ödülü
Magazin Gazetecileri en iyi Sanatçı Ödülü
Maranda Albümü En Çok Satış Yapan Albüm Ödülü
Mora Albümüyle Altın Plak Ödülü
Hürriyet Altın Kelebek En İyi Halk Müziği Erkek Solist Ödülü
Mimoza Albümü Altın Plak Ödülü
Mimoza Albümü Platin Plak Ödülü (Türkiye’nin En Çok Satan Albümü Ödülü)
16. Kral TV en iyi Türk Halk Müziği Özel Ödülü
37. Altın Kelebek en iyi Türk Halk Müziği Erkek Solist Ödülü
38. Altın Kelebek en iyi Türk Halk Müziği Erkek Solist Ödülü
TRT Müzik Ödülleri En İyi Türk Halk Müziği Erkek Sanatçı Ödülü
TRT Müzik Ödülleri Yılın En İyi TV Müzik Programı Ödülü ( Kuzeyin Oğlu – Show TV)
Lifor albümünün satış başarısı ödülü
2013 yılı 1.000.000 adet albüm satış ödülü
Manolya Albümü Altın Plak Ödülü
42. Pantene Altın Kelebek en iyi Türk Halk Müziği Erkek Solist Ödülü
Magazin Gazetecileri Derneği 22. Altın Objektif Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı Ödülü.

Resmi web sitesini ziyaret edebilir hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. http://volkankonak.com.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz