Hilmi Deler

Hilmi Deler günümüzde Çok Güzel Hareketler 2 isimli güldürü programında sahne almakta ayrıca yazdığı skeçler ile büyük katkıda bulunmaktadır. Hakkında ise sıkça kaç yaşında? nereli? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

16 Nisan 1994 tarihinde aslen Sakarya’da dünyaya gelen Hilmi Deler Koç burcudur. Boyu 1.77 cm, kilosu ise 70’tir.

Trakya Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun olmuş, 2010 ve 2012 yılları arasında Tiyatro Ti’ bünyesinde Temel Oyunculuk Eğitimi almıştır.

İlköğretim yıllarından beri okul müsamerelerinde başladığı tiyatro tutkusuna Lise ve üniversite eğitimi dönemlerinde de devam etmiştir. Ekonometri okumasına rağmen 4 yıl Düşünce Edebiyat ve Tiyatro Kulübü (DÜŞET) bünyesinde çeşitli oyunlar yazmış ve oynamıştır. Okul bittikten sonra bir televizyon programına internet üzerinden başvuran Ahmet Hilmi Deler kısa filmlerde yer almış daha sonra çocuk oyunlarında çalışmıştır.

2016 senesinde BKM Mutfak’ta doğaçlama ligine katılmış ve Geçici Tiyatro olarak sezonu birinci bitiren ekipte yer almıştır. Ardından BKM Mutfak Altyapı ekibine girerek skeç yazmaya ve oynamaya başlamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz