Helly Luv

0

Helly Luv Kürt pop müzik şarkıcısıdır. Dünyaca ünlü isim hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? gibi. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Helly Luv Kimdir?

Helly Luv şarkıcı olmanın yanı sıra, dansçı, model, koreograf ve oyuncu kimliği ile de ön plana çıkmaktadır. 1988 yılının Kasım ayında İran’ın Urmiye şehrinde dünyaya gelmiştir.

Çocukluk yıllarında mahalle korosunda şarkılar söyleşim daha sonra, piyano çalmaya başlamış ve drama dersleri eğitimi almıştır. Okul’da şan ve dans ile ilgilenmeye başlayan başarılı sanatçı, geçmiş dönemde kariyerinde dansı ilk plana almıştır. Hatta Avrupa dans şampiyonalarında rekabet etmiş, kısa süre içinde Finlandiya Nike Women ile sözleşme imzalamıştır.

İlk olarak Myspace ve YouTube gibi sosyal medya sitelerinde kapak videoları yüklemiş bir süre sonra ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış ve filmlerde, müzik videolarında yer almaya başlamıştır. Başarılı sanatçı günümüzde yaşantısını Los Angeles ‘ta sürdürmektedir.
Helly Luv

Helly Luv Nereli?

Helly Luv aslen Irak, Duhok’ludur. Duhok’lu Kürt asıllı bir ailenin evladı olarak İran Urmiye de doğmuştur. İran kentinde Körfez Savaşı döneminde doğmuştur. Bir süre sonra, kendisi ve ailesi tarafından Finlandiya vatandaşı olmak başvuru yapılmış ve kabul edilmiştir. Günümüzde İran, Irak vatandaşlığının yanı sıra Finlandiya vatandaşıdır. Finlandiya’da kendisine ve ailesine ilk Kürt göçmenlerden biri olması için izin verilmiştir.

Helly Luv Gerçek İsmi Nedir?

Helly Luv’un gerçek adı Helan Abdulla’dır. Helly ismini sahne ismi olarak kullanmaktadır.

Helly Luv Boyu, Kaç Yaşında?

Helly Luv 34 yaşında ve 1.74 boyundadır. Doğum tarihi 16 Kasım 1988, burcu ise akrep’tir.
Helly Luv
2006 senesinde hayallerini gerçekleştirmek için Amerika Los Angeles’a taşınmıştır. 18 yaşında ABD’ye taşınan ünlü isim, Rihanna ve Micheal Jackson gibi ünlü sanatçılarla çalışan bir şirketle anlaşmıştır. Daha sonra, Grammy adlı prodüktörlüğünü kazanan Los Da Mystro adlı yapım şirketi ile bir sanatçı anlaşması imzalamak için Myspace anlaşmıştır.

2013 yılında, Gawain “G2” Bracy II ve G2 Music Group ile bir müzik anlaşması imzalayan Luv, ilk albüm çalışmasından ve ilham kaynağı olan Risk It All şarkısını müzik severlerin beğenisine sunmuştur. Vatandaşı olduğu Finlandiya ‘da Risk It All isimli şarkı ile ilk haftada iTunes şarkılarla başlayıp Rihanna’ın “Diamonds” şarkısı ile single olarak yarışmıştır.

2014 senesinde, Uluslararası Mardan filmi Batin Ghobadi ve Leila’nın lider rolünde oynadığı Bahman Ghobadi adlı filmi yönetmiştir. O sene etkinliğe katılmak için ilk Kürt oyuncu olma yolunda Toronto Uluslararası Film Festivalin’de yer almıştır.

Yaptığı müziklerle Kürt halkının sesini dünyaya duyurmaya çalışan ünlü sanatçı, Foreign Policy’in listesinde Selahattin Demirtaş ile birlikte yer alan 2. Kürt isim olmuştur.

Kürtçe Şarkılarının yanı sıra İngilizce şarkıları seslendirerek kariyerine devam etmektedir. Azadi Kurdistan, Guns & Roses, finally, Kürtçe Şarkıları, GUNS & ROSES, Kurdish Barbie gibi şarkıları büyük ilgi görmüştür.

Sosyal Medya Hesapları:

@HellyLuvofficial isimli youtube video kanalında ki abone sayısı günümüz itibariyle 285bin civarındadır. @hellyluv isimli instagram hesabı takipçi sayısı 3,6milyon. Yine aynı kullanıcı isimli Twitter hesabı takipçi sayısı ise 117,6bin civarındadır.

Resmi web sitesi de aktif olan ünlü sanatçının konser, iletişim, etkinlik vb. bilgileri için sitesinden takibini yapabilirsiniz. https://www.hellyluv.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz