KimNereli.net

Hanine El Alam

Hanine El Alam Kimdir?

Hanine El Alam
Gerçek adı: Hanine El Alam
Doğum Tarihi: 12/04/1986 (33 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.71
Burç: Koç
Meslek: Müzisyen
Doğum yeri: Lübnan

Hanine El Alam Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Hanine El Alam Ortadoğu’nun en iyi keman Virtüözü olarak tanınmaktadır. Hakkında ise genellikle, aslen nereli? kaç yaşında? gibi sorular merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Hanine El Alam, günümüzde bir çok yönlü sahne ve müzisyen kimliği ile tanınan, oryantal kemancıları arasında yer almaktadır. Sahne’ye müzik tutkusunu ve müziğini adeta yansıtan ünlü isim son yılların en yetenekli kemancılarından birisidir. Aslen Lübnan, Baskinta’da doğmuştur.

Hanine El Alam müzik kariyeri;

Henüz 9 yaşında iken keman ile tanışan Hanine El Alam en büyük desteği babasından görmüştür. Dhour Choueir kasabasında doğmuş büyümüş, Lisans Maitrise tr Pedagogie musicale’de tamamlamıştır. Ardından eğitim hayatını Lübnan Superior Müzik Konservatuvarı’ndan aldığı bir Diploma ile taçlandırmıştır. Doğa’ya olan tutkusu ile harmanlamış olduğu notaları, halkına olan sevgisini ve bağlılığını, armoni ve müzik ile birlikte müzik severlere sunmuştur.


Hanine dinleyicilerini Latin ateşi ve kalp çarpıntısı çeken Doğu ritimleriyle efsanevi bir şekilde harmanlayarak farklı bir boyuta taşıyor. Sadece birkaç vuruşla, genç kemancı doğudan batıya yeni bir müzik türünün doğmasına sebep olmuştur. İlk çalışmasını 2014 yılında yayınlamış, kendi tarafından bestelenmiş ve hazırlanmış olan Nostalji’yi müzik severler ile buluşturmuştur.

Sahnede Keman ile birlikte adeta bütünleşmekte ve müziğin yanı sıra dansı ile sahne şovu ilede büyük bir beğeni ile takip edilmektedir. Başarılı müzisyenin müzik dünyası ile birlikte sosyal medyada da ciddi bir takipçi sayısı mevcuttur. 2018 yılı itibariyle instagram hesabındaki takipçi sayısı, 241 Bin civarındadır. Ayrıca 2 Temmuz 2013 tarihinde açmış olduğu Youtube kanalında ise 302 Bin civarında abonesi bulunmaktadır.

Ülkesi Lübnan Beyrut dışında, Mısır, Dubai ve Amman gibi arap ülkelerinde ve şehirlerinde Canlı şovlar yapmakta ve, canlı yayınlara katılmaktadır. Ayrıca oryantal tiyatrolarda sahne almaktadır. Ekibi ile birlikte, sahne çalışmalarını sürdüren Hanine El Alam Keman ve Oryantal Dans’ın yanı sıra, seyahat, yoga, su sporları, makyaj, yüzme ve yürüyüş gibi hobilere sahiptir.

Güzel müzisyen yaşantısını ülkesi Lübnan, Beyrut’ta sürdürmektedir. Evli olduğu yönünde hiç bir bilgi medya ve magazin gündeminde yer almamaktadır. Arap asıllı müzisyenin ayrıca sevgilisi gibi bilgilerde mevcut değildir. Boyu ise 1.71 cm’dir.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Hanine El Alam
Gerçek adı: Hanine El Alam
Doğum Tarihi: 12/04/1986 (33 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.71
Burç: Koç
Meslek: Müzisyen
Doğum yeri: Lübnan
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.100 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.175 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.856 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.602 kez okundu

5.

Tarkan

221.879 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.262 kez okundu

7.

Emre Mor

193.225 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.259 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.001 kez okundu

10.

İrem Derici

174.845 kez okundu