Hamza Taşdelen

0

Hamza Taşdelen AFAD Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hamza Taşdelen Kimdir?

Hamza Taşdelen Afet ve Acil Durum (AFAD) Başkan Yardımcısı. 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun olmuştur. ODTÜ’den mezun olduktan sonra bir süre eğitim ve sağlık sektörlerine odaklı özel sektörde çalışmış ve yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 2007 senesinde, TÜRKSAT A.Ş.’de uzman olarak göreve başlamışyan Taşdelen, “e-INCLUSION” ve “e-Devlet Kapısı” projelerinde yer almıştır.

2008 yılının Mart ayından 2012 yılının Mart ayına kadar Ulaştırma Bakanlığında e-Devlet Projeleri Koordinatörü olarak görev alan Taşdelen, 2012 yılında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda (SETA) Proje Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. Bu görevlendirmeleri dahilinde ve çeşitli yayın organlarında yayınlanan makaleleri bulunmaktadır.
Hamza Tasdelen4 jpg

Hamza Taşdelen Nereli?

Hamza Taşdelen aslen Zonguldak doğumludur.

Hamza Taşdelen Kaç Yaşında?

Hamza Taşdelen 49 yaşındadır. Doğum tarihi 31 Mart 1974, burcu ise koç’tur.

Bilgi Toplumunda e-Ulaştırma: Dünya Örnekleri.
Citizen Satisfaction Index Within the e-Transformation Process.
Development and Implementation of e-Government Services in Turkey: Issues of Standardization, Inclusion, Citizen Satisfaction, Integration and Interoperability.
Ülkücülükten Tepkisel Milliyetçiliğe. adlı yayınların yazarıdır.

2014 yılının Aralık ayında Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Taşdelen, 2016 yılının Şubat ayından bu yana Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 4 kız babası olan Taşdelen, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.
Hamza Tasdelen1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz