Hamiyet

Hamiyet Mutfak Bahane isimli programa katılmıştır. Hayranları tarafından hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hamiyet Kimdir?

Hamiyet şarkıcı, besteci, yarışmacı, söz yazarı. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Balıkesir’de tamamlamıştır. Annesi Emekli İlköğretim Okulu öğretmenliği yapmıştır, babası ise işçi olarak çalışmıştır.

Hamiyet Nereli?

Hamiyet aslen Balıkesir’lidir. Baba tarafından Balıkesir’in Çayırhisar Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Lise eğitimi sonrasında, 1994 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nı kazanmıştır. Prestij Müzik ortaklarından ve sanatçı arkadaşı Mahsun Kırmızıgül ile o senelerde tanışmıştır. Yaz döneminde ise Denizli Belediye Konservatuvarı’nda eğitim almaya devam etmiştir.

Memleketi Balıkesir’de bulunduğu zaman içerisinde, Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Korosu’nda çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca uzun süre Şef Sıtkı Sahil’den eğitim almıştır. 1996 yılında konservatuar sınavlarına girmiş ve kazanmıştır.
Hamiyet5 jpg

Hamiyet Kaç Yaşında?

Hamiyet Etyemez 47 yaşındadır. Doğum tarihi 1976, doğum yeri ise Balıkesir.

Evlimi? Eşi, Ailesi, Çocukları:

2 evlilik gerçekleştiren Hamiyet, geçmiş yıllarda hem maddi, hem de manevi olarak ciddi kayıplar vermiştir. 2 kız çocuğunu babasız olarak yetiştirmiştir. 2009 senesinde ilk eşinden ayrılmıştır. İkinci evliliğini ise 2011 yılında Ömer Sami Durmuş ile evlenmiştir.

İsminur ve Hiranur isimlerinde iki kızı vardır. Kızı Hiranur, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim görmüştür. Genel ingilizce özel ders ve ingilizce sınavlara hazırlık eğitimleri vermektedir.

2023 yılında ünlü isim ATV ekranlarında yayınlanan Mutfak Bahane isimli program için kamera karşısına geçmiş, büyük ilgi görmüştür.

Uzun yıllardır seslendirdiği şarkıları, albüm çalışmaları, konserleri ile müzik dünyasında başarılı bir kariyer sürdüren ünlü ismin son dönemdeki en büyük hobisi dalgıçlıktır. 2022 yılında profesyonel olarak dalgıç olarak sertifika almıştır.

Resmi instagram hesabı @hamiyet_official ‘dır.
Hamiyet3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz