Halsey

Halsey dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı’dır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok soru merak konusu. Aslen nereli? boyu, kaç yaşında? burcu nedir? evli mi? albümleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Eylül ayında, Amerika’nın New Jersey Eyaleti’nde dünyaya gelen Halsey’in burcu .. , boyu ise 1.63 cm’dir. Müzik dünyasına giriş yapmadan önce bir süre modellik yaptığı belirtilen başarılı sanatçı ilk şarkılarını ise Youtube video kanalı üzerinden seslendirmiştir. İlk videolarında gerçek ismini kullanmış, birbirinden ünlü şarkıların coverlarını seslendirmiştir.

Halsey Youtube kariyeri;

Youtube video sitesinde kendi orjinal şarkılarının yanı sıra cover şarkılar yapmış ve ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Daha sonra twitter hesabı üzerinden de dikkatleri üzerine çekmiştir. İlk dönemlerde gerçek ismini kullanmış daha sonra yoluna Halsey ismi ile devam etmeye karar vermiştir. Sahne ismi Ashley isminden esinlenerek oluşturulmuştur.

Özellikle youtube kanalında seslendirdiği “The Haylor Song” isimli parça müzik severler tarafından tam not almıştır. O dönemlerde tam bir One Direction hayranı olduğu bilinmektedir. Zayn Malik en beğendiği isimlerdendir.

2014 senesinde ilk kez profesyonel olarak asi bir şarkı ile müzik dünyasına giriş yapmış, Ghost isimli şarkı tüm müzik severlerin diline dolanmıştır. Aynı sene ilk stüdyo çalışması “Room 93 – EP yi müzik severler ile buluşturdu. İlerleyen süreçte, New Americana videosu yayınlanmış, şarkı Billboard’un Hot 100 tekli listesine 60 numaradan giriş yapmıştır.

Boyu, kilosu kaç? burcu nedir?

Güzel sanatçı hayranları tarafından boy, kilo ve burç gibi bilgiler ile de sık sık araştırılıyor. Boyu 1.63 cm, kilosu 54, burcu ise terazi’dir.

Hayranları olduğu kadar ondan ciddi anlamda nefret eden bir kitlede ülkesinde mevcuttur. Çünkü sık sık resmi sosyal medya vb. bir çok platformdan insanlarla diyaloglara girerek tartışmalar yapmaktadır. Buda onun en fazla eleştirilen yönlerinden birisidir.

Cinsel tercihi;

Bipolar ve Biseksüel olduğu açıklanan güzel sanatçı, müzik dünyasının asi ve aykırı kızı olarak tanınmaktadır. 2015 yılından bu yana her zaman cinsel kimliği ile açıklamalar yapmaktan çekinmemektedir. Grammy adaylığı bulunan ünlü isim, 2018 GLAAD Medya Ödülleri’nde Sıradışı Müzik Sanatçısı ödülünü kazanmıştır. Törene katılamamış ancak yayınladığı bir videoda cinselliği hakkında yine bir çok açıklama da bulunmuştur. Her zaman biseksüel bir kadın olarak tecrübelerini hayranları ile paylaşmakta, LGBT topluluğunu daha iyi temsil edebilmek için ciddi çalışmalar yaptığı biliniyor. Bir çok kez yazdığı şarkılar ile biseksüel aşk şarkılarını kaleme dökmektedir.

Son dönemde Amerika’lı aktör Evan Peters ile birlikteliğiyle de gündeme gelmekte, ondan hamile olduğu yönünde haberleri de sık sık medyanın gündeminde yer almaktadır.

Sosyal sorumluluk gibi projelere de destek veren sanatçı 2020 yılında Amerika’da yaşanan ırkçılığa karşı protestolara katıldı. Hatta Amerika’lı bir polis’in attığı plastik mermi ile vurulmuştur. Ardından güvende olduğunu ancak kendisi dahil bir çok arkadaşının vurulduğunu, gaz yediklerini pek çok kişinin ise gözaltına alındığını belirtmiştir.

Halsey’in günümüz itibariyle resmi youtube video kanalında 9,05 Mn civarında abonesi bulunuyor. Ayrıca resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı da 20milyon….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz