Halil Sezai

0

Halil Sezai hakkında merak edilen aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılının Ağustos ayında Eskişehir’de dünyaya gelen Halil Sezai Paracıkoğlu, baba tarafından aslen, Bulgaristan Pazarcık İli Paracık Köyü’ndendir. Soyismi Paracıkoğlu’da buradan gelmektedir. Babası geçmiş yıllarda müzik ile ilgilenmiş bas gitarcı olarak çalışmış ilerleyen dönemde muhasebeci olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Annesi Nurten Paracıkoğlu ise Öğretmenlik yapmıştır. Kendisinden 2 yaş küçük bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi de ekran severlerin yakından tanıdığı ünlü isim oyuncu, Duygu Paracıkoğlu‘dur.

Halil Sezai kısaca hayatı;

İlköğretim, ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Eskişehir’de tamamlamış, Eskişehir Atatürk Lisesi’nin ardından Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kariyerini şarkıcılığın yanı sıra, söz yazarı, oyuncu, tiyatrocu ve besteci olarak sürdüren şarkıcı ilk bestesini ise 15 yaşında iken yapmıştır.

Türkiye’de özellikle seslendirdiği İsyan ve Paramparça isimli şarkılar ile tanınmıştır. Ayrıca seslendirdiği, Duman, Ağlamışız, Sen ve Ben, Olsun, Hayalimin Ortasında, Sonbahar, Seni Beklemek, Esme, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel, Aşk Yasak Ağlıyor, Fırtına, Bir Rüzgar Esti ve Üşürken gibi şarkıları da büyük bir ilgi görmüştür.

İlk albüm çalışması Seni Beklerken ile müzik severlerin karşısına çıkmşıtır. Albüm 21 Kasım 2011 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Kısa süre içinde hem müzik hem de sosyal medya dünyasının büyük bir ilgisi ile karşılaşmıştır.

Halil Sezai söz ve bestelerinin kendisine ait olduğu şarkıları seslendirmesinin yanı sıra Melih Ünen, Özcan Deniz ve Ferhat Göçer gibi isimlere de şarkılar vermiştir.

Oyunculuk kariyeri;

İlk sinema oyunculuk deneyimini 2014 senesinde Çilek isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiş, ayrıca filmin yapımcılığını üstlenmiştir. Bu film’de İlker Aksum, Azra Akın, Bülent Şakrak ve Selen Öztürk gibi ünlü isimlerle birlikte rol almıştır. Özellikle rol aldığı İncir Reçeli 2 isimli sinema filmi ile büyük bir başarı elde etmiş ve sinema severler tarafından tam not almıştır.

Evli mi?

23 Ağustos 2015 tarihinde bir enerji şirketinde yönetici asistanı olarak çalışan Zehra Kaya ile evlenmiştir. İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde evlenen çiftin evliliği 15 gün gibi kısa bir süre sonra anlaşmazlık nedeni ile son bulmuştur.

Halil Sezai Albümleri:

2011 – Seni Beklerken
2012 – Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit)
2012 – Seni Beklemek
2013 – Ey Aşk

Filmleri ve Dizileri :

2014 – Yapışık Kardeşler (İmam) (Sinema Filmi)
2014 – İncir Reçeli 2
2014 – Çilek (sinema)
2014 – Ammar : Film
2011 – Türkan (Dizi)
2011 – Problem Çözen Adam : (İnternet Dizisi)
2011 – İncir Reçeli
2009 – Yapma Diyorum
2009 – Kahve Bahane
2007 – Sevgili Dünürüm
2007 – Kader : Levent
2005 – Ihlamurlar Altında
2004 – Gönül Yarası : Garson

Ödülleri :

2012 – Kral TV Video Müzik Ödülleri – En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz