Hacı Ahmet Ak

Hacı Ahmet Ak ÇGH (Çok Güzel Hareketler) 2 bünyesinde oyunculuk kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Başarılı oyuncu kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşarak hayatı hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hacı Ahmet Ak Kimdir? Aslen Nereli?

1994 senesinde Samsun’un Atakum İlçesi’nde dünyaya gelen Hacı Ahmet Ak baba tarafından aslen Trabzon Akçaabat’lıdır. Oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını aralıksız sürdürmekte, ÇGH bünyesinde skeçlerde yer almaktadır. Günümüze kadar Çok Güzel Hareketler Bunlar dışında bir çok sinema filminde de başarı ile rol almıştır. Sinema ve tiyatro dışında reklam çalışmaları kliplerde de yer almıştır.

Hacı Ahmet Ak Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncu Hacı Ahmet Ak’ın boyu bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre 1.62 cm’dir. Kilo bilgisine ise henüz ulaşamadığımız Ahmet Ak 29 yaşında, terazi burcudur. Ekim ayında doğmuştur. Resmi instagram hesabını @h.ahmetak kullanıcı ismi ile aktif olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 43,3bin civarındadır.

Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra Ordu Üniversitesi Tarih Bölümü’nde eğitimini sürdüren ünlü oyuncunun Yüksek Lisans yaptığı belirtiliyor.

Tiyatro kariyerine eğitim gördüğü dönemde amatör olarak adım atmıştır. Daha sonra tiyatro ile profesyonel olarak ilgilenmeye başlamıştır. Üniversite mezuniyetinin ardından 2017 senesinde İstanbul’a taşınmış ve tiyatro ve sinema dünyasına giriş yapmıştır.

Mesut Can Tomay ve Hacı Ahmet Ak İkizmi?

Hem oyunculuk dünyasının hem de sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı Mesut Can Tomay ile ikiz oldukları yönünde bir çok kaynak bulunuyor. Ancak Mesut Can Tomay ile bir akrabalık bağları bulunmamaktadır. 2020 yılında Ali Biçim ve Mesut Can Tomay’ın da yer aldığı bir videoda İkizimi Buldum! başlıklı bir video yayınlanmıştır. Ancak videodanda anlaşılacağı üzere ikiz değiller.

Çok Güzel Hareketler ekibine ise program öncesinde katıldığı seçmeler sonrası dahil olmuştur. Başarılı bir performans sergileyerek ÇGH bünyesine oyuncu olarak girmeyi başarmıştır. Özellikle bir skeç de yaptığı Selda Bağcan taklidi sonrası seyircilerden tam not almış, izleyenleri kahkaya boğmuştur.

Sevgilisi varmı yokmu? varsa kimdir? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Her ne kadar ekran severler tarafından ÇGH programları ile dikkatleri üzerine çekmiş olsada rol aldığı bir çok sinema filmi ile de başarılı bir kariyere sahiptir.

Hacı Ahmet Ak Oynadığı Sinema Fimleri:

En son Bayi Toplantısı isimli sinema filminde rol alan Hacı Ahmet Ak’ın rol aldığı diğer sinema filmleri ise şu şekildedir.

Test (2014)
Yol Arkadaşım (2017)
Yol Arkadaşım 2 (2018)
Aykut Enişte (2018)
Organize İşler Sazan Sarmalı (2019)
Bayi Toplantısı (2020)
Aykut Enişte 2 (2020)

Ayrıca 2019 senesinde Marshall Boya markasının reklam filminde yer almıştır. 2018 senesinde Berdan Mardini’nin seslendirdiği Şekerci şarkısı ve yine aynı sene Fatma Turgut’un seslendirdiği Aşk Tadında şarkının klip çalışmalarında yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz