Güzin Özyağcılar

1945 doğumlu tiyatrocu, seslendirme sanatçısı ve oyuncu Güzin Özyağcılar, usta oyuncu Erdal Özyağcılar ile evlidir. Bu evliliğinden Zeynep ve Emrah isimlerinde iki evladı vardır. Bursa’da dünyaya gelen Güzen Özyağcılar’ın babası subay olarak görev yapmıştır. Bu nedenle çocukluk yıllarını Anadolu’nun bir çok ilinde geçirmek zorunda kalmıştır. Yay burcudur.

Lise eğitimini İstanbul Kız Lisesi’nde tamamlayan Güzin Özyağcılar bu dönemde Cimri isimli tiyatro oyununda yer almıştır.

Lisenin ardından İstanbul Belediye Konservatuvarı tiyatro bölümüne girmiş ve 1968 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra İngiltere Londra’ya giden Güzin Özyağcılar dönüşünde ise Dormen Tiyatrosunda Yaygara 70 isimli oyun ile profesyonel tiyatro hayatına adım atmıştır.

Ekran severler tarafından özellikle Bizimkiler dizisinde Serpil karakteri ile tanınan Güzin Özyağcılar bugüne kadar Kibar Feyzo, Sultan, Faize Hücum, Bir Kırık Bebek, Kocamın Nişanlısı, Dünden Sonra Yarından Önce, Bizimkiler, Cahide, Uçurtmayı Vurmasınlar, Önce Kuşlar Geçti, Hasan Boğuldu, Çiçekler Açmak İster, Seni Seviyorum Rosa, Fırtınalar, Sevda Kondu, Delikanlı, Avrupa Yakası, Omuz Omuza, Sessiz Gece, Karadağlar ve Hayatımın Rolü gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.

Ayrıca bir çok projede seslendirme yapmıştır.

Güzin Özyağcılar erdal özyağcılar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz