Gülsim Ali İlhan

0

Gülsim Ali İlhan TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel oyuncu daha öncede rol aldığı başarılı yapımlar ile tanınmaktadır. Hakkında merak edilenler. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gülsim Ali İlhan Kimdir? Nereli? Türkmü?

Oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aslen Bulgaristan Göçmeni olan güzel isim Türk asıllıdır. 18 Şubat 1995 tarihinde Bulgaristan’ın Rusçuk Kenti’nde doğmuştur. Bir ablası, bir de erkek kardeşi vardır.

Çocukluk yılları Bulgaristan’ta geçmiş, 2009 senesinde katıldığı Super Model Ford Models Bulgara isimli güzellik yarışmasını kazanmıştır. Yine aynı sene Brezilya’da düzenlenmiş olan güzellik yarışması Ford Models Of The World ‘da Bulgaristan adına yarışmaya katılmıştır.

Bazı kaynaklarda Türkçeyi Türk dizilerini izleyerek öğrendiği geçiyor. Ancak bu konu ile ilgili başarılı oyuncu şu açıklamayı yapmıştır.

“Tam olarak o şekilde değil, zaten ben bir Türk ailenin kızıyım. Türkçe’yi zaten biliyordum ancak, bizim oralarda bazı kelimeler, ifadeler ve söylenişler farklıdır. İşin doğrusu sadece sizin konuştuğunuz şekilde konuşmayı dizilerden öğrendim.”

Gülsim Ali İlhan Ne Mezunu?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunudur.

Güzel oyuncu Bulgarca, Türkçe, Japonca ve İngilizce bilmektedir.

Gülsim Ali İlhan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Gülsim Ali İlhan 27 yaşında ve 1.76 cm boyundadır. Kilosu 55, burcu, kova, saç rengi kumral, göz rengi ise yeşil’dir. Resmi twitter kullanıcı adı @GyulsimAli Resmi instagram hesabı kullanıcı adı ise @gyulsim ‘dir. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,7milyon civarındadır.

Güzel oyuncu Icon Talent Management bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı oyuncunun ünü sadece Türkiye ile sınırlı kalmamıştır. Bir çok ülkede tanınmakta en son Pakistan March Dijital dergi de kapak yüzü olmuştur.

Gülsim Ali İlhan Sevgilisi Kim? Sevgilisi Kaç Yaşında?

Bir çok medya, magazin ve haber sitelerine de sevgilisi ile konu olan güzel ismin en son birlikte olduğu ismin oyuncu Durul Bazan olduğu açıklanmıştır. Ancak Durul Bazanın yaşı sebebi ile güzel oyuncunun ailesinden bu birlikteliğe onay çıkmamıştır. Yinede güzel oyuncu birlikteliğini sürdürmeye karar vermiştir. Ancak uzun süredir bununla ilgili bir haber gündeme gelmemiş, yani birliktelikleri devam ediyormu sorusunun cevabı bilinmemektedir. Durul Bazan 1972 doğumlu ve 50 yaşındadır.

Gülsim Ali İlhan Oynadığı Sinema ve Diziler:

Oyunculuk dünyasına 2012 yılında giriş yapmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2012 yılında rol aldığı Son Yaz Balkanlar adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Özellikle ekran severler tarafından Gönül Dağı dizisinde canlandırdığı Dilek karakteri ile merak konusu olmuştur.

Sinema

Kurtuluş Hattı – Selman Kayabaşı 2021
Gönül Dağı “Kurban” – Yahya Samancı ( TV filmi) 2021

Diziler

Diriliş Ertuğrul (Aslıhan)
Gönül Dağı (Dilek) 2020
Payitaht Abdülhamid 2019-2020
Yüzleşme 2019
Diriliş Ertuğrul 2016-2018
Hanım Köylü (İlkgün) 2016
Seddülbahir 32 saat 2016
Son Yaz bana Balkanlar 1912

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz