Güler Işık

Güler Işık tesettüre girdi. Hakkında bir çok soru merak konusu olan ünlü sanatçı aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Usta Türk Halk Müziği sanatçısı Güler Işık çocukluk yıllarının oldukça fakirlik içinde geçtiğini babasının ailesini geçindirmek için ayakkabı boyacılığı yaptığını belirtmiştir. Kendisi de o dönemde dağlarda kışlık odun topladığını ve başak biçtiğini bir röportajında anlatmıştır.

Babasının desteği ile Gaziantep Halk Evi’nde 2 sene Halk Müziği eğitimi almış, daha sonra çay bahçelerinde programlar yapmaya başlamış 1977 senesinde Ankara’ya taşınmıştır.

Ankara radyosu tarafından gerçekleştirilen bir yarışmayı kazanmış, henüz kaset çıkarmadan televizyon dünyasına adım atmış ve plakçılardan kaset teklifleri almaya başlamıştır. Müzik kariyerinin dışında 3 sinema filminde de rol alan usta sanatçı aslen Şanlıurfa Siverek’lidir. Siverek İlçesine bağlı Sarıören köyündendir. Babası Sefer Bikyarık 2013 yılında yaşamını yitirmiştir.


1 Yorum

  1. Güler ışık, çok iyi bir türkücü ama, cd ve kaset olayının zayıflaması sanatçıyı ancak konserlerde sevenleriyle buluşturuyor. Kürtçe türkü söylemesi, doğu-güney doğu anadolu kültürünü en iyi şekilde temsil ediyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz