Güldeniz Açıkel

Güldeniz Açıkel hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Eylül ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Güldeniz Açıkel aslen Hakkari Yüksekova doğumludur. 2 çocuk annesi olan Açıkel’in boyu 1.69 cm, kilosu 59, burcu ise başak’tır.

Erzurum Atatürk üniversitesi Adalet MYO mezunu olan Güldeniz Açıkel 13 yaşından bu yana tiyatro ile ilgilenmektedir. Gülşah Çomoğlundan 2018 yılından itibaren kamera önü oyunculuk eğitimi aldıktan sonra sinema ve dizilerde yer aldı.

Osmanlı moda tasarımcısı Sabiha Alakuşu’nun modelliğini yaparak podyumlarda da yerini aldı. Yasemin Yalçın Sahnesinde “ilişkiler çelişkiler”isimli oyunda yarattığı “gulizar”karakteri ile bğyük hayranlık uyandırdı. İran sinema film ve dizilerin de oynadığı karakterlerden sonra Türkiye de olan tüm ran projelerinin aranılan yüzü olmuştur.

Şimdilerde ise Akay Tiyatro ekibi ile “Yeşilçam” ve “Hayaletler” isimli iki oyunu sahnelemek için pandemi sürecinin bitmesini beklediğini söyledi. Hayalinin Yüksekovada bir Tiyatro sahnesi açıp bölgedeki yetenekli çocukları gençleri yetiştirip, içinde tiyatro sahne aşkı olan insanlarla oyunlar sahneleyip bölgede sanatı yaşatmak istediğini dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz