Gülben Ergen

Gülben Ergen uzun yıllardır hem oyunculuk hem de müzik dünyasında başarılı kariyerini sürdürmektedir. Güzel sanatçı hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca kariyeri, albümleri, hayatı ve biyografi bilgileri

Gülben Ergen Kimdir? Nereli?

1972 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı İstanbul Erenköy doğumludur. Erenköy Kız Lisesi ile ortaöğretim eğitimini tamamlamıştır. Ardından Kadıköy Ticaret Lisesi’nden mezun olmuştur. Bir kaç kaynakta güzel sanatçının aslen Siirtli olduğu belirtilmektedir. Ancak bu net bir bilgi olmadığı için aslen Siirt’li diyememekteyiz, kesin net bilgiyi en kısa sürede sitemizde paylaşacağız.

Kariyerine assolist olarak adım atmış 2001 senesinde ise oyunculuk kariyerini Dadı dizisi’nde Melek karakteri ile sürdürmüştür. O dönem ise Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almayı hak kazanmıştır. Daha sonra 2002 senesinde Sade ve Sadece albümünde Abayı Yaktım parçası ile çıkış çok iyi çıkış yapmıştır.

Sonrasında ise Uçacaksın albümü ile döneme damga vurmuş albüm 600.000 satış rakamıyla MÜ-YAP’tan diamond ödülü almıştır. Sonrasında çıkarmış olduğu tüm albümlerde MÜ-YAP’tan ödül’lerini almayı başaran sanatçı 2000 seneli yıllarda albümü en fazla satmayı başaran kadın sanatçılarımızdandır.

2015 yılında yine Oğuzhan Koç’la birlikte seslendirdiği “Aşkla Aynı Değil” isimli single çıkarmıştır. Toplam albüm satışı 2 milyonun üzerindedir.

Gülben Ergen Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.66 cm, kilosu 50, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 48’dir. Ergen Kadıköy Ticaret Lisesi mezunudur. 2004 yılında Mustafa Erdoğan ile evlenmiş bu evliliği 2012 yılında son bulmuştur. Atlas, Ares ve Güney Erdoğan isimlerinde üç oğlu vardır. 2014 yılında ise ünlü sunucu Erhan Çelik ile bir evlilik gerçekleştiren Gülben Ergen’in bu evliliğide 2016 yılında son bulmuştur.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Başarılı sanatçının @gulben123 instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 4,8milyon civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz