Göksun Çavdar

Göksun Çavdar Türkiye’nin en özel nefeslerindendir. Hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? doğum yeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Şubat ayında Fransa’nın Vernon Şehrinde dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu usta isim ülkemizde klarnet virtüözü olarak tanınan isimdir.

Uzun senelerdir Devlet Modern Folk Topluluğunda görev alan Göksun Çavdar, Tülay Örser’den klarnet, Kamil Özler’den ise kompozisyon eğitimi almıştır. İlerleyen senelerde sibemol klarnetin yanı sıra alto saksafon ve soprano saksafonda da kendisini ispatlamıştır. Rubato Grubu üyesi olarak müzik kariyerini sürdüren usta isim 2010′ da Livaneli Şarkıları albümü çıkarmıştır.


Geçmişten günümüze bir çok ünlü isme albüm kayıtlarında eşlik etmiş, ayrıca sayısız pop sanatçısı ile birlikte çalışmalar gerçekleştirmiştir. Birlikte çalıştığı bazı isimler ise şu şekildedir; Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nabız, Ercan Irmak, Burcu Güneş, Fahir Atakoğlu, Zara, Göksel Baktagir, Ozan Doğulu, Gürol Ağırbaş, Halil Sezai, Nil Karaibrahimgil, Sıla, Volkan Konak, Zuhal Olcay, Kenan Doğulu, Mısırlı Ahmet, Candan Erçetin ve Zülfü Livaneli.

Beyza’nın Kadınları, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Mutluluk, Neşeli Hayat gibi filmlerin ve Acı Hayat, Aşka Sürgün, Aşk Yakar, Cam Kırıkları, Karadayı Kırık Yaşamlar Diyarı, Kurşun Yarası, Sultan Makamı, Yalan Dünya gibi dizilerin müziklerinde de yer almıştır.

Selim Korkmaz ile yaptığı klarnet albümü, Levent Yıldırım’ın Harmonia Mundi’den çıkan Intime albümü ile Arif Sağ Concerto For Bağlama, Mısırlı Ahmet Mel De Cabra, Yarkın Türk Ritim Grubu Ten Skin, Sufi Trance Thunder Of The Swords, Göksel Baktagir Günlük, Zuhal Olcay Aşkın Halleri, MFÖ AGU, Levent Yüksel Uslanmadım, Zeynep Casallini Nihayet ve Zara Bahar albüme dönüşen performanslarından bazılarıdır.

Tüm bunların yanı sıra Atatürk Kültür Merkezi Modern Folk Grubu sanatçısı olarak ta müzik hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz