Fırat Çöloğlu

Fırat Çöloğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, evli mi? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Fırat Çöloğlu 14 Eylül 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümünden mezun olmuş, daha sonra Basad’ta 4 yıl oyunculuk eğitimi almıştır. 1.70 cm boyunda 68 kg ağırlığındadır.

İlk olarak 1996 yılında “Gurbetçiler” adlı diziyle ekran karşısında Hakan karakterine hayat vermiştir. 2001 yılında Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın yer aldığı “Tatlı Hayat” adlı başarılı dizide rol almıştır. 2003 yılında “Bir İstanbul Masalı” dizisiyle ekran karşısına geçmiş, aynı yıl çok sevilen gençlik dizilerinden olan “Hayat Bilgisi” adlı dizide oyunculuğunu devam ettirmiştir.

Bir çok projede yer alan Fırat Çöloğlu, asıl şöhreti “Arka Sıradakiler” dizisi ile kazanmıştır. 2008 yılında “Ayakta Kal” adlı filmle beyaz perdedeki yerini almış, “Böyle Bitmesin” adlı dizide ve “Sera” adlı filmle yeniden izleyiciyle buluşmuştur.

Ayrıca; “Kader Ayırsa Bile”, “Hayat Bağları”, “Berivan”, “Sırlar Dünyası”, “Çocuklar Ne Olacak”, “Beşinci Boyut”, “Kısmet”, “Azap Yolu”, “Doktorlar”, “İki Aile”, “Geniş Zamanlar” ve “Öğretmen Kemal” dizilerinde rol almıştır. “Çılgın Dersane Kampta” adlı ses getiren filmde de başarısını gözler önüne sermiştir. “Ömürsün Doktor” ve “Darısı Başımıza” tiyatro oyunlarıyla da seyirci karşısında olmuş tiyatrodaki başarısıyla da adından söz ettirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz