Finn Wolfhard

Finn Wolfhard rol aldığı Stranger Things isimli dizi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Genç yaşına rağmen ciddi bir hayran kitlesine ulaşan ünlü oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Finn Wolfhard Kimdir?

Finn Wolfhard oyuncu, müzisyen ve seslendirme sanatçısıdır. Oyunculuk dünyasına The 100 ve Supernatural gibi diziler de rol alarak adım atmıştır. Daha sonra rol aldığı bir çok dizi ile her geçen gün popülerliğini artırmıştır.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra müzisyen olarak ta başarılı çalışmaların altına imzasını atan Wolfhard, çok yakın 4 arkadaşı ile birlikte, 9 Aralık 2017 tarihinde müzik grubu kurmuştur. Calpurnia isimli müzik grubunda gitarist ve vokal olarak müzik yapmıştır. Daha sonra ise Malcolm Craig ile kurduğu The Aubreys isimli grupta vokal ve gitarist olarak müzik kariyerini sürdürmüştür.

Finn Wolfhard Nereli?

23 Aralık 2022 tarihinde Kanada Vancouver da dünyaya gelmiştir. Aslen aile kökeni Alman ve Fransız kökenli Yahudi bir ailenin üyesidir.
Finn Wolfhard7

Finn Wolfhard Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu Finn Wolfhard 1.83 cm boyunda ve 19 yaşındadır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @finnwolfhardofficial ‘dır. İnstagram hesabında ki takipçi sayısı ise 21,2Milyon civarandadır.

Oyunculuk Kariyeri:

Son dönemde, Netflix yapımı Stranger Things adlı dizide rol almış ve Mike Wheeler karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizide kendisi dahil diğer oyuncular ile birlikte, 2017 SAG Ödülleri’nde Dram Dizisinde Oyuncu Kadrosu Tarafından Üstün Performans ödülünü kazanmıştır. Ayrıca 2017 senesinde çıkmış olan ünlü yazar, Stephen King’in kitap uyarlaması aynı isimli film olan O’da Richie Tozier rolünü oynamıştır.

Carmen Sandiego anime film ve Fairy Tales adlı programda seslendirme çalışmalarında bulunmuştur.

Aftermath, The Resurrection, O, Dog Days, O: Bölüm 2 korku filmi, Saka Kuşu, Addams Ailesi (Seslendirme), The Turning, Stranger Things 4 ve Hayalet Avcıları: Öteki Dünya gibi projlerde de rol almıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz