Ferhat Şimşek

2014 yılında Korsan kısa film, 2015 yılında Karagül dizisi ve 2017 yılında Konuş Nolur adlı kısa filmde rol alan Ferhat Şimşek yönetmen ve oyuncu olarak mesleğini sürdürmektedir.

1988 doğumludur, esnaf bir ailenin dördüncü evladı olarak Gaziantep’te dünyaya gelmiştir.

Alaylı olarak yönetmenlik ve oyunculuk yapan Ferhat Şimşek daha sonra işi profesyonelliğe dökerek Kamera önü, Drama ve Diksiyon eğitimi almıştır.

Gaziantep Üniversitesi Konservatuar Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur.

2014 yılında Antalya Uluslararası 51. Film festivalinde yer almış gerçekleştirilmiş olan Yönetmenlik dalı yarışmasında birincilik ödülünün sahibi olmuştur.

Oyuncu Gizem Camcı ile evlidir.

Bugüne kadar yer aldığı projeler ve canlandırdığı karakterler ise Söz dizisi büyük bey asistan, Arka Sokaklar mafya koruma, Kızım ve Ben sinema filminde Harekat Polisi, Son Çıkış’ta Seyyar Satıcı, Ölümlü Dünya filminde Pazar Hal Sorumlusu, Kalp Atışı dizisinde Pilot, Kayıtdışı dizisinde bölüm oyuncusu, Aşk Okulu Hattat.

Son Yol internet dizisinde ise yönetmen ve senarist olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2017 yılında Son Yol adlı İnternet dizisinin çekimlerine başlanmıştır. Çekimleri devam eden dizinin Mart ayının ilk haftasında internetten yayına girmesi planlanmaktadır.

Günümüzde Oyuncuevi ajans ve eğitim merkezi’nde kamera önü eğitim hocalığı ve oyuncu koçluğu yapan Ferhat Şimşek yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz