Faruk Pakiş

Faruk Pakiş rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettirmiştir. Yakışıklı isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Faruk Pakiş Kimdir?

Faruk Pakiş tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Bursa’da tamamlamıştır. Lise eğitim döneminde oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır.

Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Geçmiş dönemde henüz oyunculuk kariyerinin başlarında bir çok kısa film ve TV reklam çalışmasında yer almıştır.

Faruk Pakiş Nereli?

Faruk Pakiş aslen Bursa doğumludur.

Faruk Pakiş Kaç Yaşında?

Faruk Pakiş 31 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Eylül 1992, burcu ise terazi’dir.
faruk pakis3 jpg
Kısaca Hayatı:

Yakışıklı oyuncu Bursa’dan İstanbul’a taşınmış, ardından Sahne sanatları, temel oyunculuk ve kamera oyunculuğu üzerine eğitimler almıştır. Boğaziçi Oyuncuları topluluğunda yetişkin tiyatrosu, Uygur Sanat ekibinde ise çocuk tiyatrosunda sahne almıştır.

İlk televizyon ekranlarında dizi oyunculuk deneyimini İncir Ağacı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Başarılı isim İncir Ağacı isimli dizide Yavuz karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra yine TRT ekranlarında yayınlanan ayrıca dijital mecradada yayınlanan Mahrem isimli projede Hamza karakterini üstlenmiştir.

Başarılı oyuncu özellikle rol aldığı Canım Annem isimli dizide canlandırdığı Kerem karakteri ile büyük dikkat çekmiştir. Kerem karakteri bugüne kadar kendisine en yakın hissettiği karakter olduğunu belirtmiştir. Karakterin özelliklerini ise Sağduyulu, adil, sabırlı, hassas, özgür kelimeleri ile ifade etmiştir.

İlk audition’ı 19 yaşında bir cam firmasının reklam deneme çekimi için olmuştur. Gençlik yıllarında bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastırsanız kim olurdu sorusuna, AC/DC rock grubunun fotoğrafı cevabını vermiştir. Zaman makinesi olsa 1800’ler Birleşik Krallık’a dönebilmeyi istediğini belirtmiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Merhum sanatçı Murat Göğebakan‘ın hayatını konu alan Kalbim Yaralı isimli sinema filmde Asistanını canlandırmıştır.

Canım Annem (Kerem)
Mi querida madre
İncir Ağacı (Yavuz)
Mahrem (Hamza)
Kalbim Yaralı (Sinema Filmi)

Resmi instagram hesabı @farukpakis, resmi twitter hesabı ise @farukpakis ‘dir.
faruk pakis6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz