Ezgi Özyürekoğlu

Ezgi Özyürekoğlu Çok Güzel Hareketler 2 isimli güldürü programında yer almaktadır. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu, burcu gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1990 yılının Şubat ayında aslen Mersin, Tarsus’ta dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren hep hayallerinde oyuncu olma isteği olan Ezgi Özyürekoğlu 2008 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi’ni kazanmıştır.

Üniversite döneminde tiyatro kulübü ile tanışmış ve ardından tiyatro için İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da bir çok tiyatro oyununda; oyuncu, yönetmen yardımcısı, kostümcü ve aksesuarcı olarak görev almıştır.


2013 yılında üniversite’den mezun olmuş ve 1 yıl çeşitli çocuk oyunları ve belediyelerde yetişkin oyununda sahne almıştır. 2014 senesinde Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans eğitimine başlayan güzel oyuncu 2 sene sonra ise bir kaç reklam görüşmesine gitmiştir. Ardından bir amatör tiyatro oyununda yer almış ve BKM Mutfak ile tanışmıştır. 2016 yılından bu yana BKM Mutfak ekibinde yer alan başarılı oyuncu’nun boyu 1.71 cm, kilosu ise 60’tır.

2019 yılında Organize İşler 2: Sazan Sarmalı isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz